ALMANYA’DA DİL OKULLARI

Neden Almanya’da dil eğitimi?

Almanca Almanya’da öğrenilir! Almanca günümüzde halen İngilizce ’den sonra iş dünyasında en çok kullanılan dildir. Bu nedenle her yıl, her yaştan pek çok kişi Almanca öğrenmek için Almanya’ya gitmektedir. Türkiye’de de özellikle mühendislik ve hukuk alanlarında çalışan profesyonellerin Almanca eğitimi için Frankfurt, Hamburg, Berlin, Münih gibi şehirlerde yoğunlaşan dil okullarına gittiği görülür. Haftada minimum 20 derslik bir programa kayıt olunması gerekir.

Almanya’da Yaşam Koşulları ve Konaklama

Toplu taşımanın gelişmiş olduğu Almanya; aynı zamanda tarihi yapıları, kültürü ve çeşitli festivalleriyle de pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Almanya’da yaşayan Türklerin çokluğu pratik yapabilme açısından göz önünde bulundurularak mümkün olduğunca Türk nüfusun az olabileceği şehirleri seçmekte fayda vardır. Dil okullarımız öğrencilerimiz için yurt veya aile yanında konaklama ayarlamaktadır.

Almanya dil eğitim vizesi

Haftada minimum 20 derslik bir programa kayıt olunması gereken Almanya’da; 3 aya kadar süren kurslar için turist vizesi ile eğitim almak mümkünken, daha uzun süreli programlarda sonuçlanması bir kaç haftayı bulabilen öğrenci vizesine başvurmak gerekir. Almanya’da dil eğitim vizesi için danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Almanya’da Dil Okullarımız

Almanya dil okullarımız
Edufix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Almanya’da dil eğitimi için DID ve Sprachcaffe dil okullarını önermektedir. DID’nin Berlin, Hamburg, Münih ve Frankfurt şehirlerinde Genel ve Yoğun Almanca yanında TestDAF hazırlık programları, İş Almancası ve üniversite eğitimine Almanya’da devam etmek isteyen öğrenciler için kursları mevcuttur. Öğrenciler dört şehirde de aile yanında kahvaltı ve akşam yemeği dahil olarak konaklama alabilirler. Ayrıca daha ekonomik bir konaklama olan öğrenci evlerinde yemeksiz kalmak da mümkündür. Ayrıca Berlin ve Münih şehirlerinde öğrenciler stüdyo apartmanlarda kalmayı da tercih edebilirler.

Sprachcaffe ise Dusseldorf ve Frnakfurt şehirlerinde Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Okulun tek ve iki kişi paylaşımlı apartman konaklamaları ve populer konaklama seçeneğidir. Sprachcaffe’de genel amaçlar için Almanca programı yanına sınav hazırlık ve üniveriste yerleştirme kursları da bulunmaktadır.

İSPANYA'DA DİL OKULLARI
GÜNEY AFRİKA'DA DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın