AVUSTURYA’DA YAZ OKULLARI

Avusturya yaz okulları

Avusturya yaz okulları, Temmuz ve Ağustos ayları arasında Viyana’da 18 yaş altı genç öğrencilere Almanca eğitimi sunmaktadır. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve herhangi bir seviyede Almanca bilgisine sahip öğrenciler, yaz aylarında Viyanın eşsiz tarih ve kültürü ile Almanca dil eğitimi alabilirler. Avusturya yaz okulları sayesinde öğrenciler, yaz tatillerinde hem yurtdışı deneyimi yaşamakta hem de farklı kültüre sahip ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurmaktadırlar.

Avusturya, Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan ve dokuz eyaletten oluşan bir ülkedir. Ülkedeki eğitim kurumları Avrupa’nın en eski eğitim kurumları arasında bulunmaktadır. Avusturya’nın dağları, ormanları ve vadileri yaz ve kış aylarında ideal tatil yerleridir ve ülke kış sporları başta olmak üzere çeşitli spor alanları ile ünlüdür. Başkent Viyana ise, müzik, güzel sanatlar ve tarihi eserlerin merkezidir. Operalar, sanat galerileri ve bale gösterilerinin düzenlendiği salonlar Viyana’da toplanmıştır.

Avusturya yaz okullarında genellikle haftalık 15 saat veya 20 saat Almanca eğitimi sunulmaktadır. Çeşitli spor ve kültürel aktiviteler ile zenginleştirilen yaz okullu programları sayesinde öğrenciler, sınıf dışında da öğrenmeye devam etmekte ve sosyalleşirken Almanca pratik yapmaktadırlar.

Güvenli bir ortamda Almanca eğitimi alan öğrenciler, eğitimleri boyunca kampüste ve kampüs dışında okulun yetkilileri tarafından 24 saat boyunca gözetlenmekte ve denetlenmektedirler.

Viyana’da yaz okulları

Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri olup, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü bakımından en küçüğüdür. Avrupa’nın en eski üniversiteleri arasında yer alan Viyana Üniversitesi, günümüze kadar yapılmış olan dünyanın en iyi üniversite sıralamalarında hep üst sıralarda yer almıştır.

Viyana’da yaz okulları 12 ile 17 yaş arası öğrenciler için uygundur. Genel ve yoğun olarak iki farklı seçenekte Almanca eğitimi sunan yaz okullarında dersler, sabahları işlenmekte ve öğrenciler, ders sonraları sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Viyana yaz okullarında minimum 2 hafta kayıt kabul edilmekte ve okul binası çeşitli spor alanlarına sahip olan bir kampüs içerisinde yer almaktadır. Güvenlik önlemlerinin alındığı kampüsten öğrencilerin tek başlarına ayrılmalarına izin verilmemektedir.

Öğrenciler yemeklerini kampüs içerisinde yer alan yemekhanede yemekte ve yemekler hazırlanırken öğrencilerin diyetleri, alerjileri ve inançları göz önünde bulundurulmaktadır.

Avusturya yaz okulu – Almanca kursları

Avusturya yaz okullarında maksimum 15 kişilik sınıflarda, her seviyeden Almanca bilgisine sahip öğrencilere eğitim sunulmaktadır. Yaz okulları başlangıcında öğrenciler Almanca seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonuçlarına uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler.

Genel ve yoğun olmak üzere iki farklı yoğunlukta sunulan Almanca eğitimlerinde, genel Almanca dersleri sabahları işlenmekte ve yoğun Almanca eğitimleri sabah başlayıp, öğleden sonraya kadar sürmektedir. Her iki eğitim seçeneğinde de öğrenciler, derslerinin bitiminden sonra kampüs içerisinde çeşitli spor aktivitelerine ve kültürel atölyelere katılmaktadırlar.

Dil öğrenmenin temel şartlarından olan dört beceri (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) üzerine eğitim alan öğrenciler Almanca seviyelerine bağlı olarak dilin yapısı ve kelime bilgisi üzerine de eğitim almaktadırlar. Yaz okulunu tamamlayan öğrencilere Almanca seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Avusturya yaz okulu – Aktiviteler ve geziler

Avusturya yaz okullarında öğrenciler için ders sonraları ve hafta sonları sosyal aktivite ve geziler düzenlenmektedir. Faaliyetler, okulun aktivite sorumluları tarafından öğrencilerin yaş seviyesi ve aktivitelerin tehlike boyutları göz önünde bulundurularak ayarlanmaktadır.

Öğrenciler, hafta içinde genellikle kampüs içerisinde yapılan aktivitelere ve yarım gün olarak şehrin yerel yerlerine düzenlenen gezilere katılmaktadırlar. Hafta sonları ise tam gün olarak düzenlenen gezilere katılmakta ve şehri keşfetmektedirler.

Avusturya yaz okullarında yapılan sosyal aktivite ve gezilerde öğrenciler, sadece sosyalleşmekle kalmamakta aynı zamanda sınıf içinde öğrendikleri Almanca bilgileri pratiğe dökmektedirler.

Avusturya yaz okulu – Konaklama

Avusturya yaz okullarında öğrencilere yurt konaklaması sunulmaktadır. İki farklı seçenekte sunulan yurt konaklamasında standart yurt ve superior yurt mevcuttur. Standart yurtta öğrenciler, 4 veya 6 kişilik olan odalarda kalmakta ve yurdun her katında yer alan banyo ve tuvaletleri paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Superior yurtta ise öğrenciler, 3 veya 4 kişilik odalarda kalmakta ve odada özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

Avusturya yaz okulu yurtlarında kız ve erkek öğrenciler farklı katlarda konaklamakta ve okul personelleri de yurtta öğrenciler ile birlikte kalmaktadırlar. Yurtlar, 24 saat güvenliğe sahip olup, haftada bir gün temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Yurtlar okula yürüme mesafesinde yer almakta olup, öğrenciler yemeklerini okulun bulunduğu kampüs içerisindeki yemekhanede yemektedirler. Yemekler 3 öğün olarak sunulmakta ve hafta sonları tam gün gezilerde öğrencilerin öğle yemekleri paket olarak hazırlanmaktadır.

Avusturya yaz okulu – Ulaşım

Türkiye’den Avusturya’nın birçok şehrine yaklaşık 2 buçuk saat süren doğrudan uçuşlar mevcuttur. Özellikle yaz okullarının toplandığı Viyana’ya her gün 5’den fazla direk uçuş bulunmaktadır. 12 ile 17 yaş arası gençlere yönelik olan yaz okullarında öğrenciler, vardıkları havaalanından alınarak okullarına ya da konaklama yerlerine bırakılmakta ve ülkelerine geri dönüşte de tekrar havaalanına bırakılmaktadırlar.

Avusturya yaz okulu – Vizeler

Avusturya’ya 18 yaş altında seyahat eden öğrencilerin velilerinin izin verdiğine dair noterden muvafakatname alınması gerekmektedir. Yeşil pasaporta sahip olan öğrencilerin 90 güne kadar vize almasına gerek yokken, bordo pasaporta sahip olan öğrencilerin vize alması gerekmektedir.

Actilingua Almanca yaz okulu

Actilingua Almanca yaz okulu, Viyana’nın merkezinde, toplu taşıma ve tarihi yerlere kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Actilingua, İmparatoriçe Maria Theresia tarafından kurulmuştur ve gençlere optimum öğrenme için gerekli olanaklar sunmaktadır. Okulun kampüsünde yer alan olanaklar arasında futbol sahası, plaj voleybolu sahaları, tenis kortları ve spor alanları bulunmaktadır. Actilingua Almanca yaz okulu sayesinde öğrenciler günlük hayatta, Almanca konuşarak kendilerini ifade etme becerisi kazanmaktadırlar.

Yaş grubu: 12 – 17 yaş arası

Haftalık ders sayısı: 15 saat

Dil seviyesi: Başlangıç ve ileri seviyeler arası

Sunulan Eğitim Programı: Genel Almanca

Program Tarihleri: Minimum 2 hafta kayıt kabul edilmektedir.

 • 03 Temmuz 2017
 • 17 Temmuz 2017
 • 24 Temmuz 2017

 

Derslerin içeriği: Actilingua Almanca yaz okulunda haftalık 15 saat (20 ders) Almanca eğitimi sunulmaktadır. Derslerde Almanca dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ile okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi iletişim becerileri üzerine eğitim sunulmaktadır. Actilingua Almanca yaz okuluna Almanca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Okulda maksimum sınıf mevcudiyeti 15 kişiden oluşmaktadır.

Sosyal Aktiviteler ve Geziler: Actilingua Almanca yaz okulunda öğrenciler, faaliyet liderleri öncülüğünde ders sonraları ve hafta sonları pek çok sosyal etkinlik ve gezilere katılmaktadırlar. Sosyal etkinlikler arasında plaj voleybolu, futbol, masa tenisi, yüzme, müzik, el sanatları, dans, hazine avı oyunu, barbekü ve karaoke yer almaktadır. Masa tenisi için öğrencilerin kendi raketlerini götürmeleri beklenmektedir. Actilingua Almanca yaz okulu gezileri arasında ise Tuna vadisi, Salzburg, Neusiedl gölü, Hinterbrühl Grotto, saraylar, müzeler, opera ziyaretleri ve tiyatrolar bulunmaktadır.

Konaklama: Actilingua Almanca yaz okulunda öğrencilere standart yurt ve superior yurt olarak iki ayrı konaklama sunulmaktadır. Standart yurtta odalar, 4 ile 6 kişilik olup, her katta ortak kullanımlı banyo ve tuvaletler mevcuttur. Superior yurtta ise öğrenciler, 3 veya 4 kişilik odalarda kalmaktadırlar. Her odada özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Standart yurt ve superior yurt fiyatları farklıdır. Öğrenciler, yemeklerini okul yemekhanesinde yemektedirler. 3 öğün olarak hazırlanan yemekler, seçenekler açısından zengindir.

Program Ücretleri:

 • – 1 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 857 Euro – Superior yurt 938 Euro
 • – 2 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 1486 Euro – Superior yurt 1648 Euro
 • – 3 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 2115 Euro – Superior yurt 2358 Euro
 • – 4 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 3373 Euro – Superior yurt 3778 Euro

Ücrete Dâhil Olanlar:

 • – Haftalık 15 saatlik eğitim
 • – Yurtta konaklama
 • – 3 Öğün (Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) yemekler
 • – Ders kitapları, eğitim materyalleri
 • – Her hafta tam gün gezi (Tuna vadisi, Salzburg, Neusiedl gölü, Hinterbrühl Grotto)
 • – Her hafta yarım gün geziler (müze ve yerel yerler)
 • – Sosyal aktiviteler (barbekü, Beach oyunları, yüzme, basketbol, voleybol, tenis)
 • – Vize danışmanlık hizmetleri
 • – 24 saat gözetim

Ücrete Dâhil Olmayanlar:

 • – Öğrencilerin cep harçlığı
 • – Havaalanı transfer hizmeti
 • – Sigorta
 • – Uçak biletleri
 • – Vize ücreti

Actilingua yaz okulu yoğun Almanca

Actilingua Almanca yaz okulu, Viyana’nın merkezinde, toplu taşıma ve tarihi yerlere kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Actilingua, İmparatoriçe Maria Theresia tarafından kurulmuştur ve gençlere optimum öğrenme için gerekli olanaklar sunmaktadır. Okulun kampüsünde yer alan olanaklar arasında futbol sahası, plaj voleybolu sahaları, tenis kortları ve spor alanları bulunmaktadır. Actilingua Almanca yaz okulu sayesinde öğrenciler, günlük hayatta Almanca konuşarak kendilerini ifade etme becerisi kazanmaktadırlar.

Yaş grubu: 12 – 17 yaş arası

Haftalık ders sayısı: 21 saat

Dil seviyesi: Başlangıç ve ileri seviyeler arası

Sunulan Eğitim Programı: Yoğun Almanca

Program Tarihleri: Minimum 2 hafta kayıt kabul edilmektedir.

 • 03 Temmuz 2017
 • 17 Temmuz 2017
 • 24 Temmuz 2017
 • 31 Ağustos 2017

 

Derslerin içeriği: Actilingua yaz okulu yoğun Almanca programında haftalık 30 ders (21 saat) işlenmektedir. Hafta içi her gün işlenen 30 dersin 20’sinde genel Almanca eğitimi verilirken kalan 10 derste öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda konular işlenmektedir. Actilingua yaz okulu yoğun Almanca eğitimleri her seviyeden Almanca bilgisine sahip öğrencilere verilmektedir. Öğrenciler maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar.

Sosyal Aktiviteler ve Geziler: Actilingua Almanca yaz okulunda öğrenciler, faaliyet liderleri öncülüğünde ders sonraları ve hafta sonları pek çok sosyal etkinlik ve gezilere katılmaktadırlar. Sosyal etkinlikler arasında plaj voleybolu, futbol, masa tenisi, yüzme, müzik, el sanatları, dans, hazine avı oyunu, barbekü ve karaoke yer almaktadır. Masa tenisi için öğrencilerin kendi raketlerini götürmeleri beklenmektedir. Actilingua Almanca yaz okulu gezileri arasında ise Tuna vadisi, Salzburg, Neusiedl gölü, Hinterbrühl Grotto, saraylar, müzeler, opera ziyaretleri ve tiyatrolar bulunmaktadır.

Konaklama: Actilingua Almanca yaz okulunda öğrencilere standart yurt ve superior yurt olarak iki ayrı konaklama sunulmaktadır. Standart yurtta odalar, 4 ile 6 kişilik olup, her katta ortak kullanımlı banyo ve tuvaletler mevcuttur. Superior yurtta ise öğrenciler, 3 veya 4 kişilik odalarda kalmaktadırlar. Her odada özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Standart yurt ve superior yurt fiyatları farklıdır. Öğrenciler, yemeklerini okul yemekhanesinde yemektedirler. 3 öğün olarak hazırlanan yemekler, seçenekler açısından zengindir.

Program Ücretleri:

 • – 1 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 949 Euro – Superior yurt 1030 Euro
 • – 2 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 1670 Euro – Superior yurt 1832 Euro
 • – 3 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 2391 Euro – Superior yurt 2634 Euro
 • – 4 haftalık eğitim ücreti: Standart yurt 3833 Euro – Superior yurt 4238 Euro

Ücrete Dâhil Olanlar:

 • – Haftalık 21 saatlik eğitim
 • – Yurtta konaklama
 • – 3 Öğün (Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) yemekler
 • – Ders kitapları, eğitim materyalleri
 • – Her hafta tam gün gezi (Tuna vadisi, Salzburg, Neusiedl gölü, Hinterbrühl Grotto)
 • – Her hafta yarım gün geziler (müze ve yerel yerler)
 • – Sosyal aktiviteler (barbekü, Beach oyunları, yüzme, basketbol, voleybol, tenis)
 • – Vize danışmanlık hizmetleri
 • – 24 saat gözetim

Ücrete Dâhil Olmayanlar:

 • – Öğrencilerin cep harçlığı
 • – Havaalanı transfer hizmeti
 • – Sigorta
 • – Uçak biletleri
 • – Vize ücreti

 

İSVİÇRE'DE YAZ OKULLARI
AVUSTRALYA'DA YAZ OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın