DUBAİ’DE DİL OKULLARI

Dubai de İngilizce

Ortadoğu’da yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda bulunur. Suudi Arabistan, Katar ve Umman ile çevrili olan Birleşik Arap Emirliklerinin en tanınan emirlikleri, Abu Dabi ve Dubai’dir. Başkenti Abu Dabi’dir. Petrol rezervleri bakımından oldukça zengindir ve bunun yanında Batı Asya’da en gelişen ekonomiye sahiptir. En önemli emirliklerinden biri ise Dubai’dir.

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin yedi emirliklerinden biridir. Basra Körfezi’nin kıyısında kurulan Dubai, yaklaşık 2 milyon nüfusuyla bir metropol kentidir. Fazlasıyla göç alan bir kenttir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin nüfusun %17’si yerel halktır. Geri kalan nüfusun yarısını Hindistanlılar oluşturmaktadır. En fazla göç alınan ülkeler; Pakistan, Hindistan, Amerika, Bangladeşliler ve Filipinlerdir. Topraklarında petrolü bulmasıyla gelişerek, ticaret ve turizm kenti haline gelmiştir. Dubai, birçok ırkı barındıran kozmopolit bir şehir olmasının yanı sıra, mimarileri ve yapılarıyla da en lüks olanıdır. Hemen hemen her yerde gökdelenlere rastlamak mümkündür.

Resmi dili Arapça olan Dubai’de en yaygın konuşulan ikinci dil İngilizcedir.

Dubai’de Çöl iklimi görülür. Yazları çok sıcak olduğundan ve sıcaklık ortalaması yaklaşık 50 derecelere çıktığından Dubai’yi ziyaret etmek isteyenlere genellikle kış aylarında gitmeleri tavsiye edilir.

 • Dubai Dil Okulları

  İngilizce; Amerika, Birleşik Krallık, Kanada, Kuzey İrlanda gibi birçok ülkede resmi dil olarak kullanılmasının yanı sıra dünyada en çok konuşulan ilk 3 dil arasındadır. Küresel bir dil olarak tanımlanan İngilizce, dünya üzerinde 1,8 milyar kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilmektedir.

 • Dubai’de İngilizce

  Dubai’de birçok milletten insan bulunmaktadır. Oldukça kozmopolit olan bu şehir, günden güne gelişerek ticaretin, alışverişin ve turizmin merkezi konumuna gelmiştir. Birçok uluslararası öğrenci İngilizce öğrenmek için Dubai’deki dil okullarını tercih etmektedir. Bunun nedenleri arasında Dubai’nin hemen hemen her kültürden ve milletten insana ev sahipliği yapan kozmopolit bir kent olması ve İngilizce’nin hemen hemen herkes tarafından konuşulması ve Dubai vizesinin kolay alınan vize türü olmasıs kesinlikle baş sıralardadır. Diğer nedenler ise; Ticaretin oldukça gelişmiş bir yer olması, aklınıza gelen her ürünün Dubai’de merkezinin bulunması, Türkiye’ye yakınlığı ve yaşam maliyetlerinin Türkiye ile nerdeyse aynı olması, Dubai’nin son derece modern ve hoşgörülü bir şehir olmasıdır. Dubai’de gezilecek yerler; Burj Khalifa, Palmiye Adaları, Burj El Arab’dır.

  Dubai dil okullarını tercih eden öğrenciler, İngilizce dil eğitiminin yanı sıra, konaklama ve çeşitli aktivitelerle sosyalleşebilecekleri imkanlara sahip olurlar. Öğrenciler, hem uluslararası bir şehirde İngilizcelerini geliştirebilmekte, hem de birçok kültürü tanıma imkanına sahip olmaktadırlar.

 • Dubai Dil Okulları İngilizce Programları

  Dubai dil okullarında öğrenciler birden çok eğitim programı seçeneğine sahiptir. İngilizce’nin kullanılma alanlarına göre farklılık gösteren bu eğitim programlarıyla öğrenciler kendilerine en uygun olana karar vermelidir. Danışmanlarımız öğrencilere bu konuda gerekli desteği sağlamaktadır.

  Dubai dil okullarında kurslar minimum haftalık 15 saatten başlar. Katılımcının isteği doğrultusunda ders yoğunluğu arttırılabilir. Katılımcılar genellikle maksimum 18 kişilik sınıflarda ders almaktadırlar.

  Öğrencilerin Dubai dil okullarında alabilecekleri kurs programları arasında; Genel İngilizce standart kursu, Yoğun İngilizce standart kursu, İş adamları ve yöneticiler için İngilizce kursu, sınava hazırlık kursu vardır.

 • Genel İngilizce Standart Kursu

  Genel İngilizce standart kursu, İngilizceyi günlük yaşamlarında daha aktif bir şekilde kullanmak isteyen katılımcıların oluşturduğu kurs türüdür. Haftalık 15 saat olan bu kurslar maksimum 13 kişiliktir. Genel İngilizce standart kursuna katılmak isteyen adayların en az Elementary (temel) seviyede İngilizce bilmeleri gerekir.

  Genel İngilizce standart kursu ile ilgili detaylı bilgiyi Edufix danışmanlarımızdan edinebilirsiniz.

 • Genel İngilizce Yoğun Kursu

  Genel İngilizce yoğun kursunda, katılımcılar İngilizcelerini daha kısa bir sürede geliştirebilmektedirler. Haftalık 20 saat olarak verilen derslere, Elementary (Temel) ve Advanced (İleri) seviyesinde katılımcılar kabul edilmektedir. Genel İngilizce yoğun kursu, minimum 2 haftalık olup maksimum 18 kişilik sınıflarda ders işlenmektedir.

  Genel İngilizce yoğun kurs programları hakkında detaylı bilgi için Edufix  danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 • İş Adamları ve Yöneticiler için İngilizce Kursu

  İş adamları ve yöneticiler için İngilizce kursu, çalışanlara veya işverenlere yönelik kurslardır. Kurs katılımcılarına İngilizceyi iş hayatında akıcı bir şekilde kullandırmak amaçlanır.

  İş adamları ve yöneticiler için İngilizce kursu ile ilgili detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan edinebilirsiniz.

 • Sınavlara Hazırlık Kursu

  Dubai dil okullarında IELTS (The International English Language Testing System) sınavına hazırlık kursları da bulunmaktadır. İngilizce dil yeterliliğini belirleyen IELTS’in uluslararası bir geçerliliğe sahiptir. Ders saati haftalık 15 saat olup kursa minimum orta (Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip katılımcılar kabul edilmektedir.

 • Dubai Dil Okullarında Konaklama

  Dubai İngilizce dil okulları öğrencilere yurt ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Öğrenci yurtları genellikle okula çok yakın bir mesafede bulunmaktadır. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Bunun yanında yurtlarda bazı ortak kullanım (banyo, mutfak) alanları bulunmaktadır.

  Paylaşımlı öğrenci evleri konaklama ise; öğrenciler genellikle evlerde 2 ya da daha fazla kişi olarak kalmaktadırlar. Tek veya iki kişilik odalarda kalan öğrenciler, banyo, mutfak gibi alanları ortak kullanmaktadır.

 • Dubai Vizesi

  Dubai’ye gitmek isteyen Türk vatandaşları için vize zorunludur. Bu durum sadece umumi (bordo) pasaport sahipleri için geçerlidir. Diplomatik ve yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadarki seyahatlerinde vizeden muaftır. Öğrencilerimizin Dubai vizeleri tarafımızdan yapılmaktadır.

  Dubai vizesi için danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 • Dubai ye Ulaşım

  İstanbul’dan Dubai’ye yaklaşık 4 buçuk saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Dubai’ye birçok uçuş vardır. Bu yüzden Dubai’ye gitmek isteyen yolcuların biletlerini erkenden almaları durumunda indirimli olarak Dubai’ye gidebilirler. Dubai dil okullarına gelen öğrenciler havaalanında, dil okullarının anlaşmalı karşılama hizmetini kullanabilirler. Karşılama hizmetleri dışında öğrenciler, ekonomik olmasından dolayı taksilerle de konaklayacağı yerlere ulaşabilirler.

 • Dubai için seyahat sağlık sigortası

  Seyahat sağlık sigortası, Dubai vizesi için istenilen belgeler arasındadır. Seyahat sigortası, seyahat sürenizi kapsamalıdır. Seyahat sigortaları hakkında detaylı bilgiyi Edufix  danışmalarımızdan alabilirsiniz.

 • Dubai de İngilizce Öğrenirken Çalışmak

  Öğrenciler Dubai’de en az 12 hafta eğitim aldıkları taktirde resmi olarak haftalık 20 saat çalışabilme imkanına da sahiplerdir. Çalışan öğrenciler İngilizce pratik yapma, masraflarını karşılama ve iş deneyimi edinme fırsatına sahip olurken, saatlik 17 – 30 USD arasında değişen ücretler almaktadırlar. Fakat bunun için öğrenciler Birleşik Arap Emirlikleri bünyesinde Çalışma Bakanlığı’ndan çalışmak için izin almalıdırlar. Dubai’de küçük iş yerlerinden uluslararası şirketlere kadar birçok iş imkanı bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  ES Dubai Ingilizce dil okulu

  ES Dubai Ingilizce dil okulu, Dubai’nin merkezinde, Jumeirah Lake Towers’ta yer almaktadir. Okulun civarinda pek çok restoran, eglence merkezi bulunmakta ve toplu ulasima kisa bir uzakliktadir. Es Dubai Ingilizce dil okulunda ögrencilere sunulan olanaklar arasinda akilli tahtalarla donatilmis modern derslikler, ücretsiz internet erisimi, kafeterya, ögrenci salonu ve online kütüphane mevcuttur. Okulda egitim alan ögrenciler, ders sonralari ve hafta sonlari okulun düzenledigi sosyal aktivite ve gezilere katilmaktadirlar.

  Dubai, Arap Yarimadasi’nda Birlesik Arap Emirliklerini olusturan yedi emirlikten birisidir. Kent, Birlesik Arap Emirlikleri’nin en yüksek nüfusuna ve Abu Dhabi’den sonra en genis yüzölçümüne sahip emirligidir. Dubai’de Arapçadan sonra en çok kullanilan ikinci dil Ingilizcedir. 2011 yilinda kent, Amerikan Danisma Firmasi Mercer tarafindan Ortadogu’da yasanabilecek en iyi kentlerden birisi olarak degerlendirilmistir. Dubai’de gezilecek yerler arasinda Dubai Koyu, Dünya Yapay Takimadalari, Palmiye Adalari, Burç El Arap, Ski Dubai ve The Dubai Fountain yer almaktadir.

  Genel Ingilizce standart kursu

  ES Dubai Ingilizce dil okulu genel Ingilizce standart kursu, günlük yasamda Ingilizce iletisim kurabilmek isteyenler için tasarlanmistir. Kursta haftalik 15 ders islenmekte ve dersler ortalama 13 kisilik siniflarda yapilmaktadir. Kursa en az temel (Elementary) seviyede Ingilizce bilgisine sahip ögrenciler kabul edilmektedir. Derslerde Ingilizce iletisim becerileri, dil bilgisi ve telaffuz konulari üzerinde durulmaktadir. Genel Ingilizce standart kursuna yil boyunca her pazartesi baslanabilmektedir. ES Dubai Ingilizce dil okulu genel Ingilizce standart kursu hakkinda Edufix yurtdisi egitim danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

  Genel Ingilizce yogun kursu

  ES Dubai Ingilizce dil okulu genel Ingilizce yogun kursunda haftalik 20 ders islenmekte ve ögrenciler daha hizli bir sekilde Ingilizce iletisim becerilerini gelistirmektedirler. Kursa temel (Elementary) ve ileri (Advanced) seviyeler arasinda Ingilizce bilgisi olan kisiler kabul edilmekte ve katilimcilar, kendi Ingilizce seviyelerine uygun siniflarda egitim almaktadirlar. Genel Ingilizce yogun kursunda minimum 2 hafta kayit kabul edilmekte olup, dersler maksimum 18 kisilik siniflarda islenmektedir. Kursta ögrenciler, Ingilizce okuma, yazma, dinleme, konusma, kelime ile dilbilgisi ve telaffuz üzerine egitim almaktadirlar. ES Dubai Ingilizce dil okulunda egitim sunan ögretmenler, ana dili Ingilizce olan ve DELTA, CELTA sertifikali kisilerden olusmaktadir.

  Is Ingilizcesi kursu

  ES Dubai Ingilizce dil okulu is Ingilizcesi kursu, çalisanlara ve isverenlere yönelik olup, is ortamlarinda kendilerine güvenle ve akici bir sekilde Ingilizce konusabilmelerini saglamak için tasarlanmistir. Kursa Ingilizce baslangiç (Beginner) seviyesinden itibaren her seviyede ögrenci kabul edilmektedir. Ingilizce seviyeler 10 ile 16 hafta arasinda atlanmakta ve katilimcilar genel Ingilizce yaninda Ingilizce sunum yapma, toplantilara katilma, görüsmeler, raporlar ve yazismalar gibi is alanlarinda lazim olacak konular üzerine egitim almaktadirlar. ES Dubai Ingilizce dil okulu is Ingilizcesi kursu hakkinda Edufix  yurtdisi egitim danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

  Sinavlara hazirlik Ingilizce kursu

  ES Dubai Ingilizce dil okulunda IELTS sinavina hazirlik kursu sunulmaktadir. IELTS (The International English Language Testing System), uluslararasi geçerliligi bulunan, Ingilizce dil seviyesi ölçme sinavlarindan biridir. Es Dubai Ingilizce dil okulu IELTS sinavina hazirlik kursunda haftalik 15 ders islenmektedir. Kursa minimum orta (Intermediate) seviye Ingilizce bilgisine sahip olan ögrenciler kabul edilmektedir. IELTS sinavina hazirlik kursunda 12 haftalik egitim sunulmakta ve ögrenciler aldiklari egitim sayesinde hedefledikleri puana ulasabilmektedirler.

  ES Dubai Ingilizce dil okulunda konaklama

  ES Dubai Ingilizce dil okulunda ögrencilere yurt ve paylasimli ögrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadir. Yurt okula 25 dakika uzaklikta yer almaktadir ve yurttan okula, shuttle servisi bulunmaktadir. Tek ve iki kisilik odalarin sunuldugu yurtta banyo ve tuvaletler oda içerisinde yer almaktadir. Yurtta ayrica spor salonu, çalisma odasi, kafe, yüzme havuzu ve güvenlik hizmeti mevcuttur.

  Paylasimli ögrenci evleri, çesitli seçeneklerde ve uzakliklarda bulunmaktadir. Ögrenciler evlerde 2, 3 veya daha fazla kisi olarak kalmaktadirlar. Ögrenciler odalarda tek ve iki kisi olarak kalabilmektedirler. Evler, tam donanimli esyalara sahip olarak ögrencilere sunulmaktadir. Salon, mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlar paylasimli olarak kullanilmakta ve ögrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadirlar.

  ES Dubai Ingilizce dil okuluna ulasim

  Türkiye’den Dubai’ye günde 4’ten fazla dogrudan uçus bulunmaktadir. Uçuslar yaklasik 4 buçuk saat sürmektedir. Dubai havalimanina inen ögrenciler toplu ulasim veya özel taksiler ile okul ve konaklamalarina ulasabilmektedirler. Talep eden ögrenciler okulun havalimani karsilama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

  Dubai kent içi ulasimda otobüs, taksi, metro ve dolmus seçenekleri bulunmaktadir. Özellikler taksiler, diger birçok ülkeye göre ucuz oldugundan ulasimda oldukça tercih edilmektedir. ES Dubai Ingilizce dil okulu ögrencileri ulasimda sikinti yasamamaktadirlar.

  ES Dubai Ingilizce dil okulu hakkinda Edufix  Yurtdisi Egitim Danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

FAS'TA DİL OKULLARI
ÇİN'DE DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın