EKVADOR’DA DİL OKULLARI

Ekvador’da İspanyolca

Ekvador, Kolombiya, Peru, Büyük Okyanus ile çevrilidir. Nüfusu yaklaşık 15 milyon olmakla beraber ülkede konuşulan resmi dil İspanyolca’dır. Başkenti ise Quito’dur.

İklim çeşitliliği oldukça farklılık gösteren Ekvador’un başlıca ekonomi dayanağı tarım ve ziraattır. En büyük muz ihracatçısı olan ülkedir. Ekvador’da ekoloji oldukça çeşitlidir. Ziyaretçiler için birçok aktiviteler bulunmaktadır. Turizm oldukça gelişmiştir. Zengin bir mutfak kültürleri vardır. Özellikle deniz ürünlerinde oldukça iddialıdır. Bunun yanında ülkedeki en popüler spor futboldur. Okuma yazma oranı oldukça yüksektir. Ülkedeki en önemli üniversiteler başkent Quito ve Cuenca’da toplanmıştır.

 • Ekvador Dil Okulları

  Ekvador’da İspanyolca öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği şehir başkent Quito ve Cunca’dır. İkisi de Ekvador’un en gelişmiş şehirleridir.

  Ekvador dil okulları şehrin turistik yerine yakın kısımlarına kurulmuştur. Dil okullarının küçük bir bahçesi, öğrenci salonları, kütüphanesi ve video odaları bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler ders sonraları okulun düzenlediği sosyal aktivitelere ve kültür gezilerine katılmaktadır.

  Ekvador’da İspanyolca dil eğitimi konusunda danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Ekvador Dil Okulları İspanyolca Kursları

  Ekvador dil okullarında İspanyolca kurslarının eğitim süresi, en az 1 haftadan başlamaktadır. Kursların eğitim programları öğrencinin İspanyolca seviyesine ve İspanyolcayı hangi alanda kullanmak istediğine göre değişmektedir. Danışmanlarımız bu konuda öğrencilerin en doğru eğitim programını seçmesinde onlara yardımcı olmaktadır.

  Ekvador dil okullarında verilen kurslar; Genel İspanyolca Kursları, Birebir İspanyolca Kursları, Sanat ve İspanyolca Kursu, Tıp İspanyolcası kursudur. Bunların yanında öğrenciler için isteğe bağlı, gönüllü olarak topluma yararlı bir işte çalışarak İspanyolcalarını geliştirebilecekleri İspanyolca ve Gönüllü Çalışma Programları da bulunmaktadır. Bu programa katılım için herhangi bir İspanyolca dil seviyesi ve ön şartı aranmamaktadır.

 • Ekvador Genel İspanyolca Kursları

  Ekvador Genel İspanyolca Kursları, katılımcıların günlük hayatta İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla tasarlanmış kurslardır. Genel İspanyolca Kurslarına her pazartesi başlamak mümkündür. Maksimum sınıf mevcudiyeti 6 kişiliktir. Genel İspanyolca Kursları yoğun veya süper yoğun olarak da verilmektedir. Yoğun kurslarda, İspanyolcayı daha kısa bir zamanda öğrenmek isteyen adayların için idealdir. Kurslar haftalık 20 saatlik olarak verilmektedir. Süper yoğun kurslar ise haftalık 30 saat verilmekte olup kurs sonunda katılımcılar İspanyolcayı geniş bir alanda kullanabilecek seviyeye ulaşmaktadırlar.

 • Ekvador Birebir İspanyolca Kursları

  Birebir İspanyolca Kursları, İspanyolcayı iş hayatında ya da özel amaçları için kullanmak isteyen katılımcılara yönelik oluşturulmuş kurslardır. Kurs haftalık 10 saat ve 30 saat arasında değişen sürelerde alınmakta olup, dersler katılımcının isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmaktadır.

 • Ekvador Sanat ve İspanyolca Kursu

  Sanat ve İspanyolca Kursunda; katılımcılar geleneksel el sanatları, çanak çömlek yapımı, dans ve tiyatro eğitimi almaktadır. Kurslar hafta içi her gün 09.00 ile 12.30 arasında haftalık 20 saatlik dersler halinde alınmaktadır. Öğrenciler öğleden sonra ise 10 ders sanat eğitimi almaktadır. Kursa minimum temel seviyede İspanyolca bilgisine sahip katılımcılar kabul edilmektedir.

 • Ekvador Tıp İspanyolcası Kursu

  Tıp İspanyolcası Kursları, sağlık sektöründe çalışanlar için tasarlanmış kurslardır. Katılımcılar 4 ya da 6 kişilik sınıflarda, 4 hafta birebir tıp İspanyolcası eğitimi almaktadırlar. Bu kursa en az temel seviyede İspanyolca bilgisine sahip katılımcılar kabul edilmektedir. Kursa yıl boyunca her pazartesi başlanılabilmektedir.

 • Quito Dil Okulları İspanyolca Programları

  Ekvador’un başkenti olan Quito, dünyanın en yüksek başkenti konumuna sahiptir. And dağlarının eteklerinde kurulan şehir; egzotik yapısıyla, tarihiyle, koloni döneminden kalma mimarileriyle oldukça dikkat çekici bir yerdir. Quito’da şehir içi ulaşımda genellikle otobüs, troleybüs veya taksiler kullanılır. Quito, İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için tercih yeridir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de Ekvador’un başkenti olmasıdır. Bunun yanında gelişmiş ulaşımı ve tarihi yapılarıyla öğrenciler için İspanyolca öğrenme noktasıdır.

 • Cuenca Dil Okulları İspanyolca Programları

  Ekvador’un güneyinde yer alan Cuenca, aynı zamanda Ekvador’un en büyük üçüncü şehridir. Şehir birçok sanat merkezine ve galeriye sahiptir. Yıl boyunca binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Cuenca, üniversiteler şehri olarak da bilinmektedir. Sahip olduğu üniversiteler ve sanatçılarıyla entelektüel bir şehir olması Cuenca’yı uluslararası öğrencilerin gözünde oldukça ilgi çekici kılmıştır. Şehir içi ulaşım ise oldukça rahattır. Şehir küçük olduğundan, şehirdeki birçok yeri yürüyerek keşfedebilirsiniz. Başkent Quito ile arasında 9 saatlik karayolu ulaşım mesafesi bulunmaktadır.

 • Ekvador Dil Okullarında Konaklama

  Ekvador dil okullarının konaklama seçenekleri arasında aile yanı, stüdyo veya paylaşımlı daire ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklama da öğrenciler dil okullarının belirlemiş olduğu aileler yanında konaklamaktadır. Genellikle tek kişilik odalarda kalan öğrenciler banyo tuvalet gibi alanları aile ile ortak kullanmaktadır.

  Daha rahat bir yaşam tarzını tercih eden öğrencilerin tercih ettiği diğer bir konaklama seçeneği tek kişi ise stüdyo daireler; iki kişi ya da daha fazla kişi ise paylaşımlı dairelerdir.

  Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetli olduğundan daha az tercih edilen konaklama türüdür.

 • Ekvador Vizesi

  Ekvador Türk vatandaşların 3 aya kadarki seyahatleri için vize istememektedir. 3 aydan daha uzun seyahatler için vize alınmalıdır. 3 aya kadar dil kursu kayıtlarında ülkeye girişte; okul kabul belgesini, konaklama kaydınızı, okul ücreti ödendi belgenizi göstermeniz gerekmektedir.

 • Ekvador’da Ulaşım

  Türkiye’den Ekvador’a direk uçuş bulunmayıp katılımcıların Amsterdam üzerinden aktarmalı olarak ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. Öğrenciler havaalanında dil okullarının karşılama hizmetinden faydalanabilir ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak konaklama yerlerinde ulaşabilmektedirler. Cuenca da şehir içi ulaşımda genellikle özel taksiler ve otobüsler kullanılmaktadır. Fakat şehir küçük olmasından dolayı birçok yere yürüyerek de ulaşmak mümkündür.

 • Ekvador için seyahat sağlık sigortası

  Seyahat sağlık sigortası zorunlu belgelerden değildir. Fakat yaptırılmasını tavsiye ediyoruz. Seyahat sağlık sigortaları hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu, şehrin en canlı merkezlerinden birinde, 2 üniversiteye, müzelere ve galerilere yakın mesafede yer almaktadır. Zengin bir tarihe sahip olan Cuenca’da eğitim alan öğrenciler, kentin turistik bölgelerini keşfedebilmektedir. Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında 7 derslik, küçük bir bahçe, öğrenci salonu, kütüphane ve video odası yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

  Ekvador, Güney Amerika’da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur ve batısında büyük Okyanus bulunmaktadır. Ülkenin en popüler sporu, diğer Güney Amerika ülkeleri gibi futboldur. Ekvador’un yemek türleri çok çeşitlidir. Bu değişiklik tarımsal şartlar ve yüksekliğe bağlı olarak değişmektedir. Öğrenciler, ülkenin farklı yemek çeşitlerini deneyimleme imkânı bulabilmektedirler. Ülkenin görülmesi gereken yerleri arasında Cotopaxi, La Capilla del Hombre, Tortuga Bay, Galapagos National Park ve Cathedral of Quito bulunmaktadır.

  Genel İspanyolca standart kursu

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, günlük hayatta İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenciye eğitim sunulmaktadır. Haftalık 20 ders işlenmekte ve dersler sabah ya da öğleden sonra yapılmaktadır. Öğrenciler sabah veya öğleden sonra gruplarından istediklerinde eğitim alabilmektedirler. Genel İspanyolca standart kursu sınıflarında en fazla 6 öğrenci bulunmaktadır. Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Genel İspanyolca yoğun kursu

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, kısa bir zamanda hızlı bir şekilde iletişim becerilerini geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 20 ders grupla ve 5 ya da 10 ders bire bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler, grup derslerinde genel İspanyolca standart kursunda gösterilen dersleri görmekte ve bire bir derslerde ise istek ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitim almaktadırlar. Genel İspanyolca yoğun kursuna her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmekte ve kurs başlangıcında yapılan deneme sınavı ile öğrenciler İspanyolca seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursuna yıl boyunca her Pazar başlanabilmektedir.

  Bire bir İspanyolca kursu

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, iş İspanyolcası ya da özel amaçları için İspanyolca öğrenmek isteyenlere yönelik olarak tasarlanmıştır. Kursta haftalık 10, 20, 25, 30 veya 40 bire bir ders (1 ders 45 dakika) alınabilmektedir. Ders programı ve içeriği tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. Bire bir İspanyolca kursuna her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler, yıl boyunca her pazartesi kabul edilmektedir. Kursta eğitimler 8 haftaya kadar alınabilmektedir. Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Sanat ve İspanyolca kursu

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu sanat ve İspanyolca kursunda geleneksel el sanatları, çanak çömlek yapımı ve çağdaş sanatlardan dans ve tiyatro ile ilgili eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler, hafta içi her gün 09.00 ile 12.30 arasında 20 ders İspanyolca eğitimi almakta ve öğleden sonraları 10 ders sanat eğitimi almaktadırlar. Sanat ve İspanyolca kursu, yıl boyunca belli başlangıç tarihlerine sahiptir ve kursu minimum temel seviyede İspanyolca bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu sanat ve İspanyolca kursu hakkında Edufix  yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Tıp İspanyolcası kursu

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu tıp İspanyolcası kursu, doktorlar, hemşireler ve sağlık sektöründe çalışanlar için tasarlanmıştır. Kursta katılımcılar 4 hafta 6 kişilik sınıflarda İspanyolca eğitimi almakta ve 4 hafta bire bir tıp İspanyolcası eğitimi almaktadırlar. Derslerde genel İspanyolca ve İspanyolca tıp terminolojisi üzerine eğitimler sunulmaktadır. Tıp İspanyolcası kursuna en az temel seviyede İspanyolca seviyeye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu tıp İspanyolcası kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulunda konaklama

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulunda öğrencilere aile yanı, stüdyo veya paylaşımlı daire ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada evlere okula 20, 25 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve banyo ile tuvalet alanlarını aile ile paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Kahvaltı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir.

  Öğrenciler tek kişi olarak stüdyo dairelerde veya iki kişi olarak paylaşımlı dairelerde konaklayabilmektedirler. Bu çeşit konaklamalar, rahat bir yaşam tarzını tercih eden öğrenciler için uygundur. Öğrenciler evlerde kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu civarında pek çok otel seçeneği mevcut olup, öğrenciler otellerde de konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetlidir.

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okuluna ulaşım

  Türkiye’den Ekvador, Cuenca’ya doğrudan uçuş bulunmadığından dolayı öğrencilerin Amsterdam üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlarla gitmeleri gerekmektedir. Havalimanına inen öğrenciler toplu taşıma ile konaklama yerlerine ulaşabilmektedir. Talep eden öğrenciler havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

  Cuenca şehir içi ulaşımda otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Şehir küçük olduğu için pek çok yere yürüyerek de ulaşım mümkündür. Öğrenciler, ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

  Estudio Sampere Cuenca İspanyolca dil okulu hakkında Edufix  Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Ekvador, ülke adını ülkeyi ikiye bölen ekvator çizgisinden almıştır. ENFOREX İspanyolca dil okulları Ektador’un Başkenti Quito’da yabancı öğrencilere İspanyolca dil kursu eğitimi vermektedir. Quito, dünyadaki en yüksek başkentlerden biridir.

  Ekvador, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar yapacakları seyahatler için vize istememektedir.

  Genel İspanyolca Kursları; İspanyolcayı günlük hayatlarında kullanmak isteyen katılımcılar için tasarlanmış kurslardır. Her seviyede verilen İspanyolca dil kurslarına her pazartesi günü başlamak mümkündür. ENFOREX, Quito İspanyolca dil okulunda Genel İspanyolca kursları Yoğun (Intensive) ve Süper Yoğun (Super Intensive) olarak verilmektedir.

  Yoğun programlar haftalık 20 dersten oluşur. Süper Yoğun İspanyolca programlar ise 30 dersten oluşur. ENFOREX, Quito İspanyolca dil okulunda dersler 55 dakikadır.

  İspanyolca ve Gönüllü çalışma programları; İspanyolca öğrenirken, toplum yararına bir işte çalışarak, İspanyolcanızı geliştirmek ve ülke kültürü ve yaşam tarzını tanımak isteyenler için tasarlanmış programlardır. Gönüllü Çalışma programlarına katılım için herhangi bir İspanyolca ön şartı aranmamaktadır.

  ENFOREX, Quito İspanyolca dil okulu, İspanyolca öğrenen öğrencilere aile yanı veya öğrenci evlerinde konaklayabilirler. ENFOREX, Quito İspanyolca dil okulunun titizlikle seçtiği aileler tek veya iki kişilik odada ister oda kahvaltı, ister yarım pansiyon (hafta için sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil, hafta sonu öğle yemeği ve akşam yemeği dahil) konaklama sunmaktadır. Aile yanı konaklamada banyo, tuvalet aileler ile ortak kullanılmaktadır. Öğrenci evleri ise daha bağımsız konaklama isteyene öğrenciler için idealdir. Öğrenci evleri genellikle bir apartman dairesinin okul tarafından kiralanıp, öğrencilere oda oda kiraya verilmesidir. Öğrenci evlerinde mutfak, banyo be tuvalet ortak kullanılmaktadır. Bu konaklama türü yaşıtlarınız ile beraber daha çok zaman geçireceğiniz bir konaklama şeklidir.

  ENFOREX İspanyolca dil okulları tüm dünyadan İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilere başta İspanya olmak üzere, Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Guatemala, Meksika ve Peru’da İspanyolca dil eğitimi sunmaktadır.

  ENFOREX, Quito İspanyolca dil okulu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen danışmanlarımıza başvurunuz.

GUATEMALA'DA DİL OKULLARI
DOMİNİK'TE DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın