GÜNEY AFRİKA’DA DİL OKULLARI

Neden Güney Afrika’da dil eğitimi?

“Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorum ve bunun için Afrika’ya bile gidebilirim” diyorsanız. Resmi dil İngilizce olan ve yaklaşık 72 farklı dilin kullanıldığı Güney Afrika Cumhuriyeti tam size göre. Beyaz halkın daha yoğun yaşadığı ve turizm açısından da önemli bir merkez olan Cape Town ile ülkenin başkenti olan Juennesburg İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği iki şehirdir. Güney Afrika henüz çok bozulmamış vahşi doğası, güzel plajları, balıkçı köyleri, tarihi kasabaları ve Cape Town gibi gelişmiş modern şehirleri bir arada barındıran muhteşem bir ülkedir. Dünyanın pek çok yerinden insanlar Güney Afrika’da ingilizce eğitimi almaya giderler. Safari keyfinin İngilizce eğitimine karıştığı bu ülkede bir çok kaliteli dil okulu bulunmaktadır.

Güney Afrika’da Yaşam Koşulları ve Konaklama

Homestay (Aile yanı)konaklama dışında yurtlar da oldukça yaygındır. Okul maliyetleri yanında konaklama ücretleri de diğer İngilizce konuşulan ülkelerle karşılaştırıldığında uygundur. Yaşam giderlerinin de oldukça düşük olacağı Güney Afrika, daha ekonomik bir İngilizce eğitim programı almak isteyen öğrencilere önerilebilir.
Güney Afrika’da yabancı öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Güney Afrika dil eğitim vizesi

1 aya kadar süren programlar için turist vizesi ile eğitim alınırken 1 aydan daha uzun süreli programlarda Ankara’da bulunan Güney Afrika Büyükelçiliğine başvurmak gerekir.

Ziyaretçi Vizesi :
Bu vize tipi Güney Afrikaya 30 günlük eğitim, tatil, iş veya konferans, spor aktiviteleri, akademik çalışmalar, gönüllü çalışma veya eğlence faaliyetleri amacıyla gitmek isteyenler için uygun olan bir vizedir.

Türk vatandaşları 30 günlük tatil/ eğitim amaçlı ziyaretlerinde vize almak zorunda DEĞİLDİR.

1 Kasım 2010 tarihinden itibaren Özbekistandan yapılan başvurular kişisel olarak yapılmak zorunda veya Ankaraya kurye yoluyla (kurye gönderim ve alım bedeli ödenmiş olarak) göndermelidir.

Vize almış olmanız ülkeye kesin kabulunuz anlamını taşımamaktadır ve bu vize size sadece Güney Afrika havalanına veya sınırlarına seyahatinize onay vermekle beraber göçmen bürosu yetkilisi ne kadar süre kalacağınıza dair karar verecektir.
Bütün evraklar ingilizceye çevirilmiş olmalıdır. Konsolosluk ek evrak talep etme hakkında sahiptir.

Ziyaretçi vizesi için gerekenler:

Öğrenim veya tıbbi tedavi amacıyla yapılan ziyaretçi başvurusu (3 aydan az olan başvurularda) ve Akademik veya Eğitim Amaçlı, Araştırma, Gönüllü Çalışma Aktiviteleri (3 aydan 3 yıla kadar olan başvurularda)
Tamamiyle doldurulmuş vize formu (bu konuda danışmanınızdan yardım alınız.)
Konsolosluk hesabına yatırılacak olan 36 Euro vize başvuru ücreti
Pasaporta uygun çekilmiş 2 adet fotoğraf
Dönüş tarihinizden sonraki 30 gün için de geçerli pasaport
Pasaporttaki en az 2 kullanılmamış sayfa olmalıdır
Sarıhumma aşısı sertifikası, (eğer ki öğrenci sarıhumma aşı bölgesine gidiyorsa bu sertifikayı almalıdır eğer ki transit geçiş yapıyorsanız gerekli değildir )
Ziyaretinizle ilgili niyet yazısı
Konaklama ile ilgili rezervasyon
Gidiş- geliş uçak bileti rezervasyonu
Seyahat Sigortası
800.00 Euroluk geri iade edilebilir depozit vize cikmasina yakin verilen hesap numarasina yatirilip konsolosluga dekont gonderilecek / ülkeden döndükten sonra bu parayi geri alınabiliniyor
18 yaşın altındakiler için muvafakatname ve izin yazısı

Yeterli gelir kaynaklarına sahip olduğunuza dair belgeler ;

Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;
Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
(Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, (SSK’lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi
(Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Faaliyet Belgesi, İmza Sirküleri
(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri
(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri

Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;

Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
(Varsa) otomobil ruhsat fotokopileri
Kredi kartı ekstreleri
(Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK’lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi

ALMANYA'DA DİL OKULLARI
YENİ ZELANDA'DA DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın