İspanya’da Sertifika Programları

İspanya’da Üniversite Eğitimi

İspanya’da üniversite eğitimi özel veya devlet üniversitelerinde verilmektedir. İspanyol üniversitelerin eğitim dili çoğunlukla İspanyolcadır. Bazıları Katalanca bile olabilir. Bazı üniversitelerin İspanya’da İngilizce dilinde verilen eğitim programları genellikle yabancı öğrenciler tarafından da popüler olan işletme, iletişim, yönetim, tasarım ve turizm üzerine olanlardır.

İspanya’da üniversite eğitimi 4 sene sürer. Bu çoğu program için geçerli bir süredir ancak; tıp, mimarlık ve daha çok uzmanlık isteyen bazı mühendislik programları için geçerli olmayabilir. Bazı özel enstitülerde eğitim dili İngilizce olan İşletme üzerine lisans eğitimleri 3 sene sürer.

Türkiye’den lise mezunu olan bir öğrenci İspanya’da üniversite eğitimi alması için girmesi gereken bir sınav (selectividad) vardır. Bu sınavdan, iki yıllık meslek yüksek okulunda okumak isteyenler muaftır. Güzel sanatlar akademisinde tasarım eğitimi almak isteyenler de okulun kendi yetenek sınavını vermek zorundadır.

Selectividad sınavı iki aşamadan oluşur. Birincisi genel sınavdır, öğrencinin İspanyolca dil bilgisini, bir başka Avrupa Birliği dili bilgisi (örneğin İngilizce). İspanyol Tarihi genel kısmını içerir. Bölüm soruları ise Sosyal Bilimler için ayrı Fen Bilimleri için ayrıdır. İkinci aşama Eylül ayında girilen birinci sınavdan alınan notları yükseltme de diyebileceğimiz bir sınav tipidir.

İspanya’da master eğitimi çoğunlukla bir sene sürmektedir. Bazı eğitim bölümleri staj veya daha çok araştırma ve tez çalışması gerektiriyor olabilir. Bu durumda yüksek lisans eğitimi 2 veya 3 yıl dahi sürebilir. Bazı eğitim programları direk doktora çalışması şeklindedir.

Yabancı öğrenciler İspanya’da en çok eğitim dili İngilizce olan programlarını tercih eder. Amerikalı üniversite öğrencilerinin yurtdışında en çok okumak istedikleri ülke İspanya olduğu için ülkedeki en çok yabancı öğrenci Amerika’dan gelir. Bazı Türk öğrenciler İspanya’da İngilizce pratiklerinin geliştiğini bile söylerler

 • INSA Business, Marketing and Communication School

  INSA Business Marketing and Communication School, 1984 yılından beri pazarlama, işletme ve iletişim alanlarında master ve sertifika programları sunmaktadır. INSA Business School, kuruluş yılından itibaren 40 farklı ülkeden 13.000’nin üzerinde öğrenciye eğitim vermiştir. INSA Business School, hem İşletme mezunları için hem de farklı bir lisans programından gelip işletme alanında kendini geliştirmek isteyen mezunlar ve öğrenciler için programlar sunmaktadır.

  Barcelona Katalonya bölgesinin en büyük şehri aynı zamanda başkentidir. Yıl boyunca dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçi çekmektedir. Barselona’da ılıman Akdeniz iklimi hâkimdir. Barselona, İspanya’nın nüfusu en kalabalık şehirlerinden biridir. Barcelona tarihin, turizmin, eğlencenin ve Avrupa’nın merkezidir. Ekonomik olması büyük bir avantajdır.

  INSA Business School, tedarik ve satın alma yönetimi uzmanları yetiştirme üzerine yoğunlaşmıştır. Satın alma ve tedarik üzerine yüksek lisans sertifika programları ile yöneticiler yetiştirir. Program içeriğinde lojistik, üretim, satın alma ve tedarik proje çalışmaları incelenmektedir.

  INSA Business, Marketing and Communication School sertifika programı:

  • – Postgraduate in Purchasing and Supply Chain

  Purchasing and Supply Chain sertifika programı dersleri;

  • Purchasing management as a strategic business function,
  • People management,
  • Negotiating the purchase,
  • Integration of suppliers,
  • Evaluation and Approval,
  • The management of supply and stocks,
  • Information systems management and replenishment,
  • Project procurement,
  • Outsourcing,
  • Final Project,

  Giriş Şartları;

  İngilizce yeterlilik

  Eğitim dili İngilizce olan lisans programından mezun olan bu adayların eğitim dillerini belgeleyen bir yazı ile İngilizce sınavsız kabul edilmektedirler. Bu öğrencilerin IELTS ve TOEFL sınavına girmesine gerek yoktur. Üniversitede Türkçe eğitim almış öğrencilerin TOEFL‘dan 65, IELTS’ den 6,0 almış veya ofisimizde yapılacak olan İngilizce sınavına katılmaları gerekmektedir.

  Dönemleri;

  • Bu sertifika programı sadece Şubat ayında başlamaktadır. Dersler haftada bir gün, günde üç saat olarak verilmektedir. Program süresi bir yıldır.

  Ücretler;

  Eğitim ücret 2900 Euro’dur.

Barcelona’da Konaklama

Öğrencilerimiz Barcelona’da anlaşmalı özel yurtlarımızda veya öğrenci evlerinde konaklayabilmektedirler. Yurt ücretleri oda türüne göre değişmektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

INSA Business, Marketing and Communication School sertifika programları hakkında Edufix Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İsviçre'de Sertifika Programları
Fransa'da Sertifika Programları
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın