İsviçre’de Sertifika Programları

İsviçre’de Üniversite Eğitimi

İsviçre, içerisinde pek çok kantonu barındırdığından eğitim sisteminde de farklılıklar bulunmaktadır. Okullar çok kültürlü ve çok dilli olarak ülkenin yapısına göre yapılandırılmıştır. İsviçre’de Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşulmaktadır.

Türkiye’den öğrencilerin İsviçre’de üniversite okuyabilmeleri için en az 12 yıllık bir eğitim almış olmaları gerekir. İsviçre’de geçerli denk bir sertifikaya sahibi olmaları veya LYS sınavı sonucunda İsviçre’de eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir lisans programını kazanmış olmaları gerekir. Özel üniversiteler siz Türkiye’de bir yer kazanmadan da kabul edebilirler ancak YÖK denkliğini alamayabilirsiniz.

İsviçre’de devlet okullarında eğitim dili bulunduğu kantona göre değişir. Çok azında eğitim dili bazı bölümlerde İngilizce verilebilir. Özel okulların eğitim dili İngilizce verilmektedir. Eğitim süreleri çoğunlukla 3 senedir. Mimarlık, tıp gibi bölümlerin süreleri 4 ila 5 sene arasında değişebilir.

İsviçre’de devlet okullarının yıllık eğitim maliyeti 3500 – 5000 İsviçre Frangı kadardır. Özel okullarda yıllık eğitim maliyeti 23000 İsviçre Frangı kadar tutabilir.

Business & Hotel Management School

Business & Hotel Management School, Isviçre’nin Luzern sehrinin merkezinde, 1928 yilinda kurulmustur. BHMS okulu, Benedict Switzerland okul gruplarinin bir üyesidir. Benedict okul gruplari, Isviçre’nin en büyük özel egitim organizasyonlarindan biridir.

Business & Hotel Management School, Luzern’de 2 ayri kampüse ve bir ögrenci yurduna sahiptir. Okul iki kampüsünde de toplamda her yil yaklasik 700 ögrenciye egitim vermekte ve ögrenciler dünya çapinda otel ve hizmet endüstrisinde kariyer firsatlarini artirmaktadirlar. Ögrenciler yöneticilik, isletme ya da asçilik üzerine diploma, Higher diploma, Advanced diploma, lisans veya yüksek lisans egitimleri alabilmektedirler.

BHMS okulunun Robert Gordon University of Aberdeen, UK ve City University of Seattle, USA ile anlasmalari bulunmaktadir. Robert Gordon University, 2013 yilinda yapilan Times Good University Guide’e göre Ingiltere’deki en modern üniversitedir.

Business & Hotel Management School Diploma programlari:

  • – Diploma in Culinary Management
  • – Advanced Diploma in Culinary Management
  • – Diploma in Hospitality Management
  • – Higher Diploma in Hospitality Management
  • – Postgraduate Diploma PGD

Business & Hotel Management School diploma ve PGD diploma programlari 1 yil sürmekte (6 ay egitim ve 4 ya da 6 ay ücretli staj) ve katilmak isteyen ögrencilerin diploma programlari için lise mezunu, Postgraduate diploma programlari için ise lisans mezunu olup, IELTS sinavindan 5.0 puanina sahip olmalari gerekmektedir. Advanced diploma ve Higher diploma programlarinda egitimler 2 yil sürmekte olup, her yil ögrenciler 6 ay egitim ve 6 ya da 4 ay ücretli staj yapmaktadirlar. Diploma programlarinin yillik egitim ücretleri 23,900 CHF ile 27,900 CHF arasinda degismektedir.

Business & Hotel Management School Diploma programlari hakkinda Edufix Yurtdisi Egitim Danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

RA School of Horology

RA School of Horology, saatçilik alanında, örnek bir eğitim merkezi olarak kabul edilen, bağımsız ve tarafsız bir kurumudur. Okulun öğrencilere sunduğu sertifikalar ve diplomalar, İsviçre saat endüstri fabrikaları ve dünyadaki temsilcileri tarafından tanınmaktadır.

İsviçre, batı Avrupa’da yer alan federal bir cumhuriyettir. Ülkenin kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya ile Lihtenştayn yer almaktadır. RA School of Horology, ülkenin Tenero şehrinde yer almaktadır. İsviçre’nin ekonomisinin büyük bölümünü hizmet sektöre oluşturmaktadır. Ülkenin en çok ihraç edilen ürünleri ise kimyasal ürünler, elektronik aletler, hassas ölçüm araçları ve saatlerdir.

RA School of Horology, 3 aylık sertifika programı

RA School of Horology, 3 aylık sertifika programı, temel saat yapımı eğitimini içermektedir. Öğrenciler temel eğitimde saat yapımı hakkında teorik bilgi, İngilizce eğitimi, materyal ve araçların bilgisini ve teknik çizimi öğrenmektedirler. Sertifika programının çeşitli aşamalarında öğrencilere uygulamalı olarak saat yapımı öğretilmekte ve pratik kazanmaları sağlanmaktadır. İngilizce derslerinde öğrenciler saat yapımı ile ilgili terminoloji eğitimi almaktadırlar. Saatin farklı antik zamanlardaki durumu ve tarihi hakkında eğitimler sunulan 3 aylık sertifika programının yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Öğrenciler okula ekim, ocak veya nisan aylarında başlayabilmektedirler. RA School of Horology, 3 aylık sertifika programının ücreti 7,900 CHF dolaylarındadır.

RA School of Horology, 9 aylık sertifika programı

RA School of Horology, 9 aylık sertifika programı, ileri düzey saat yapım eğitiminden oluşmaktadır. Öğrenciler, programda karmaşık saat sistemlerini, mekanik parçaların işlevlerini öğrenmekte ve hatalı üretilmiş saatler üzerinde onarım yaparak öğrendiklerini pekiştirmektedirler. İleri düzey saat yapım sertifika programında İngilizce, saat yapım teorisi, materyal ve araçlar, teknik çizim, matematik, ekipmanlar, genel eğitim, işletme yapısı, pazarlama ve yönetim ve saat laboratuvarında uygulamalı eğitim gibi dersler görmektedirler. Sertifika programı sonunda öğrenciler final sınavı olmakta ve sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. RA School of Horology 9 aylık sertifika programı, eylül, ocak ve nisan aylarında öğrenci alımı yapmaktadır. Programın ücreti yaklaşık 18,000 CHF civarındadır.

RA School of Horology’de sertifika programlarına katılmak isteyen adayların en az lise mezunu ve minimum 17 yaşında olmaları gerekmektedir. Adaylardan en az IELTS 5.0 veya TOEFL, FCE sınavlarından eşdeğer bir puana sahip olmaları gerekmektedir. Yeterli İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler, okulun İngilizce hazırlık programında eğitim alabilmektedirler.

RA School of Horology sertifika programları hakkında Edufix Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

NEDEN FRANSIZCA ÖĞRENMELİYİM?
İspanya'da Sertifika Programları
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın