MALEZYA’DA DİL OKULLARI

Malezya da İngilizce

Güneydoğu Asya’da yer alan Malezya, Doğu ve batı olarak iki yarımadadan oluşmaktadır. Başkenti Kuala Lumpur olan Malezya’nın başlıca şehirleri Petaling Jaya, Ipoh, Pinang, Subang Jaya ve Kulang’dır.

Güneydoğu Asya ülkeleri içerisinde ekonomisi güçlü olan ülkelerdendir. Ekonomisinin çoğunlukla tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. 13 Eyaletten oluşan Malezya’nın yaklaşık nüfusu 28 milyondur. Nüfusun yüzde 20’si Doğu Malezya, yüzde 80’i ise Batı Malezya’da yaşamaktadır. Ülkenin resmi dili Malayca olmasına rağmen halkın büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Bunun nedeni ise İngiltere’nin Boğazlar Hükümeti’ni kurmasının ardından Malezya’nın İngiliz himayesine girmesi ve gelişen tarihsel olaylar sonucunda İngiliz Milletler Topluluğu içinde kalması şartıyla Malezya’nın bağımsızlığının tanınması gösterilebilir.

Eğitim ve yaşam maliyetlerinin düşük olması nedeniyle Malezya İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

 • Malezya İngilizce Dil Okulları

  Resmi dilinin Malayca olan Malezya’da halkın hemen hemen hepsi kusursuz olarak İngilizce konuşmaktadır. İngilizce öğrenmek için yurtdışına çıkmak istiyorsanız, Malezya’yı da tercihleriniz arasında bulundurmanız faydalı olacaktır. Birçok dil okulu seçeneğini bulabileceğiniz Malezya’da İngilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyemiz Kuala Lumpur şehridir.

  Malezya’da tüm eğitim kurumları, Eğitim Bakanlığı tarafından yakından takip edilmekte ve izlenmektedir. Malezya İngilizce dil okullarında öğretimde belirli standartlar oluşturulmuş ve etkili eğitim için uygun şartları öğrencilerine sunmaktadır. Malezya İngilizce dil okulları İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra ülkeyi turistik ve kültürel olarak tanıtmak ve öğrencilerin sosyalleşerek dil pratiklerini de arttırmaları amacıyla çeşitli geziler düzenlemektedirler.

 • Malezya İngilizce dil okullarında eğitim

  Malezya İngilizce dil okulları dili en etkili ve faydalı şekilde öğrenebilmeniz için çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Bu eğitim programlarını Malezya’daki her dil okulunda görebilmeniz mümkündür. Bu eğitim programlarından bahsetmek gerekirse, genel İngilizce kursu, iş için İngilizce kursu, sınavlara hazırlık kursu, mesleki İngilizce kurslarıdır.

  Mesleki eğitim kurslarında turizm, hukuk ve sağlık alanlarının dışında hemşireler içinde İngilizce kurs eğitimleri verilmektedir. Ayrıca üniversiteye hazırlık ve kariyer programları eğitimi veren dil okulları da bulunmaktadır.

 • Malezya İngilizce Dil Okulları – Genel İngilizce Kursu

  Genel İngilizce kursları ile Malezya İngilizce dil okulları 4 aydan 8 aya kadar İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Genel İngilizce kurslarında haftalık 25 ders eğitim alabilirsiniz. Ders içerikleri okuma, yazma, dinleme, konuşma, kelime ve dilbilgisinden oluşmaktadır. Genel İngilizce kursları hakkında bilgi için Edufix danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 • Malezya İngilizce Dil Okulları – İş için İngilizce Kursu

  İş için verilen İngilizce programlarda toplantılar, müşterilerle görüşmeler, mail yazma ve iş ile ilgili terimleri içeren eğitimler verilmektedir. Kurs programları öğrencilerin ihtiyaçlarına göre de şekillenebilmektedir. İş için İngilizce kursları için Edufix eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • Malezya İngilizce Dil Okulları – Sınavlara Hazırlık Kursu

  Malezya İngilizce dil okullarında sınavlara hazırlık kurs programlarıyla IELTS sınavlarına hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Genel ve akademik olmak üzere her iki sınav seçeneği içinde hazırlık eğitimleri verilmektedir. Sınavlara hazırlık kurs programları hakkında detaylı bilgiyi Edufix danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Malezya İngilizce Dil Okulları – Mesleki İngilizce Kursu

  Malezya İngilizce dil okulları mesleki alanlarda İngilizce kullanacak öğrencileri için turizm, hukuk ve sağlık dallarında İngilizce dil eğitimi vermektedir. Ayrıca hemşireler için İngilizce eğitim programları bulunan mesleki İngilizce kursları hakkında detaylı bilgiyi Edufix eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Kuala Lumpur İngilizce Dil Okulları

  Malezya dil okulları, en çok Malezya’nın başkenti olan Kuala Lumpur şehrinde uluslararası öğrencilerini İngilizce dil eğitimleri için kabul etmektedir. Kuala Lumpur’da bulunan İngilizce dil okulları, modern ekipmanlarla donatılmış sınıfların yanında; konferans salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı ve öğrenci dinleme salonları da bulunmaktadır. Kuala Lumpur İngilizce dil okullarında İngilizce dil eğitimi alıyorsanız, okulların öğrencilerinin sosyalleşmesi ve çevreyi tanıması için düzenledikleri aktivite ve gezi programlarına katılabilirsiniz.

  Kuala Lumpur Malezya’nın en kalabalık şehridir. Gombak ve Klang nehirlerinin birleştiği yerde kurulan Kuala Lumpur’da görülmesini tavsiye ettiğimiz başlıca yerler Petronas İkiz Kuleleri, Kuala Lumpur Kulesi, Aquaria KLCC, Kuala Lumpur City Gallery ve Thean Hou Tapınağı’dır.

 • Malezya İngilizce Dil Okullarında Konaklama

  Malezya’da dil okulları öğrencilerine yurt seçeneği sunarak kalacakları yer konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrenci yurtlarında, çift veya tek kişilik odalarda konaklama imkanları bulunmaktadır. Mutfak, banyo ve lavabolar ortak kullanım alanlarıdır.

 • Malezya Vizesi

  Türk vatandaşları Malezya’ya ziyaretleri 90 günü aşmaması şartıyla vizeden muaftırlar. Vize hakkında detaylı bilgi için Edufix danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • Malezya’ya ulaşım

  Malezya’nın Kuala Lumpur kentine İstanbul’dan doğrudan uçuşlar bulunmakta ve yaklaşık 10 saat sürmektedir.

  Dil okulları talep doğrultusunda öğrencilerine havalimanı karşılama hizmeti sunmaktadır. Toplu taşıma da kullanılan metro ve otobüslerle de konaklayacağınız yere veya dil okullarına ulaşabilirsiniz. Kuala Lumpur’da şehir içi ulaşım gelişmiş ve ucuzdur.

 • Malezya için seyahat sağlık sigortası

  Seyahat sağlık sigortası Malezya ziyaretleriniz sırasında sağlık konusunda size faydalı olacaktır. Seyahat sağlık sigorta poliçeleri hakkında detaylı bilgiyi Edufix danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

  Malezya dil okulları ve İngilizce dil eğitimi konusunda detaylı bilgi için Edufix eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu, Malezya’nın Petaling Jaya kentinde, açıldığı günden bu yana her yıl yaklaşık 200 üzerinde uluslararası öğrencilere İngilizce eğitim sunmaktadır. Son yıllarda Malezya düşük eğitim ve yaşam maliyetleri ve vizesiz seyahat imkanı ile diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Malezya’nın en büyük İngilizce eğitimi veren merkezlerinden biri olan okulda konferans salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci dinlenme salonu ve interaktif beyaz tahtalarla donatılmış derslikler mevcuttur. LEA, Malezya İngilizce dil okulu, iki farklı şubede İngilizce eğitimi sunmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

  Malezya, Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülke coğrafi olarak Batı Malezya ve Doğu Malezya olmak üzere 2 bölgeye ayrılır. LEA, Malezya İngilizce dil okulunun bulunduğu Petaling Jaya, Batı Malezya’daki Selangor eyaletinde bir kenttir. Petaling Jaya, günümüzde ise Malezya’nın en sanayileşmiş şehirlerinden biridir. Malezya’da gezilecek yerler arasında Petronas ikiz kuleleri, Batu mağaraları, Gunung Mulu National Park, Sunway Lagoon ve Kuala Lumpur Bird Park bulunmaktadır.

  Genel İngilizce kursu

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, 4, 6 veya 8 ay İngilizce dil programı sunmaktadır. Kursta uygulanan dil öğreniminde sistematik ve modüler yaklaşım sayesinde öğrenciler, hızla İngilizce öğrenmektedir. Genel İngilizce kursunda hafta içi her gün günde 5 saat olarak işlenen derslerde öğrenciler İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi ve kelime bilgisi üzerine eğitim alabilmektedirler. Kursa temel (Elementary) seviyeden itibaren her seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. LEA, Malezya İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda her bir İngilizce seviye eğitimi 100 saatten oluşmaktadır.

  İş İngilizcesi kursu

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, bugünün iş ortamı için gerekli konularda İngilizce eğitimi sunmaktadır. Derslerde öğrenciler, İngilizce toplantılar, müşterilerle görüşmeler, elektronik posta yazma, iş arkadaşlarıyla sohbet gibi beceriler kazanmakta ve ayrıca birçok işle ilgili kelimelerin anlamını ve kullanımını öğrenmektedirler. İş İngilizcesi kursuna tüm İngilizce seviyelerden öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak da düzenlenebilmektedir. LEA, Malezya İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu sonunda öğrenciler, müşteri hizmetleri ve şikâyetleriyle İngilizce konuşarak başa çıkabilmeyi, başarılı toplantılar yapmayı ve müzakere yapma becerilerini kazanmaktadırlar.

  Üniversiteye hazırlık ve kariyer programı

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık ve kariyer programı kendi içinde kurslara ayrılmakta olup, rapor yazma kursu ve sunum becerileri kurslarından oluşmaktadır. Programın amacı, üniversite hayatına ya da iş hayatına öğrencileri hazırlayarak, İngilizce dil yeterliliği kazandırmak ve başarılarını artırmaktır. Üniversiteye hazırlık ve kariyer programı, öğrenciler, genç yöneticiler, asistanlar, satış ve pazarlama alanında çalışmak isteyenler için uygundur. Kurslara katılan öğrenciler mesleklere yönelik ya da okumak eğitimini almak istedikleri alanlara yönelik iş terminolojisi öğrenmektedirler. LEA, Malezya İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık ve kariyer programı hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Turizm İngilizcesi

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu turizm ve İngilizce kursu, otelcilik ve turizm alanında eğitim alanların ya da çalışanların İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla dizayn edilmiştir. Kursta öğrencilere sektörle alakalı kelime bilgisi, dil bilgisi ve iletişim becerileri üzerine eğitim verilmektedir. Turizm ve İngilizce kursunda hafta içi her gün ders işlenmekte ve derslerde etkili rapor ve mail yazma, yazılı ve sözlü iletişimi geliştirme, müşteri hizmet becerileri, çatışma çözümü ve müzakere becerileri ve problem çözme konuları işlenmektedir. LEA, Malezya İngilizce dil okulu turizm ve İngilizce kursu sonunda öğrenciler, müşterilerle, potansiyel müşterilerle ve iş arkadaşlarıyla İngilizce iletişime geçebilecek düzeye gelmektedirler.

  Hukuk İngilizcesi

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu hukuk İngilizcesi kursu, hukuk öğrencileri ve hukuk alanında çalışanlara yönelik olup, hukuk alanında İngilizceyi sözlü ve yazılı olarak kullanabilme becerisiniz geliştirmektedir. Kursta öğrenciler İngilizce iletişim ve ikna kabiliyetlerini geliştirmektedir. Dersler; gramer ve terminoloji, kelimeleri doğru kullanma, yazma süreci, cümle kullanımı (kısa cümleler nasıl kullanılır, yasal ifadeler nasıl kullanılır), paragraf yazma (etkili paragraf yazma, cümleleri birleştirme, paragraf geçişleri), noktalama işaretleri ve telaffuz gibi ana konulardan oluşmaktadır. LEA, Malezya İngilizce dil okulu hukuk İngilizcesi kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Sağlık İngilizcesi

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu sağlık İngilizcesi kursu, tıp öğrencileri ya da sağlık sektöründe çalışanların İngilizce ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmıştır. Öğrenciler derslerde tıbbi terminoloji, hastalarla iletişim, tıbbi ekipmanların kullanımı, prosedürleri, testleri anlamak, talimatların verilmesi (ilaç kullanımı gibi) ve nöbet devretme için gereken İngilizce üzerine eğitim almaktadırlar. Bunların dışında öğrenciler, meslektaşları ve diğer sağlık çalışanları ile İngilizce iletişim kurabilme kabiliyeti kazanmaktadırlar. LEA, Malezya İngilizce dil okulu sağlık İngilizcesi kursu sonunda öğrenciler, hastane ortamında meslektaşları ve hastalar dâhil herkesle iletişime geçebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaktadırlar.

  Hemşireler için İngilizce kursu

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu hemşireler için İngilizce kursu, hemşirelerin İngilizce olarak verimli bir şekilde görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olmaktadır. Hemşireler kurs sayesinde hem sosyal hayatlarında hem de iş ortamlarında kendilerine güvenle ve etkin bir şekilde İngilizce konuşabilmektedirler. Derslerde öğrencilere tıbbi terimler, sağlık bakımıyla alakalı İngilizce kelimeler öğretilmekte ve hemşireler, hastane ortamında meslektaşları, doktorlar ve hastalar ile İngilizce iletişim kurabilmektedirler. LEA, Malezya İngilizce dil okulu hemşireler için İngilizce kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Sınavlara hazırlık kursu

  LEA, Malezya İngilizce dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursu verilmektedir. IELTS (International English Language Testing System), genel ve akademik olmak üzere iki farklı sınava sahiptir. IELTS, 125’den fazla ülkede eğitim ve iş başvurularında kabul edilmektedir. Kurs orta (Intermediate) ve orta üstü (Upper-Intermediate) olmak üzere iki farklı seviyeye ayrı ayrı ders vermektedir. Her iki kursta da sınav için gerekli olan beceriler üzerine eğitim sunulmaktadır. IELTS sınavına hazırlık kursu 8 haftadan oluşmakta ve dersler hafta içi her gün işlenmektedir.

  Malezya ‘da Yaz Okulu

  LEA, Malezya İngilizce yaz okulu, ortaokul ve lise çağında olan öğrencilere yöneliktir. Minimum 2 hafta katılımın olduğu kursta 4 haftaya kadar İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler, hafta içi her gün işlenen derslerde İngilizce dil becerilerinin tüm alanlarına odaklanmaktadır. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci katılabilmektedir ve öğrenciler İngilizce seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. LEA, Malezya İngilizce yaz okulunda öğrenciler yaz tatillerini sadece İngilizce öğrenmekle geçirmemekte aynı zamanda pek çok gezi ve sosyal aktiviteye katılmaktadırlar.

  LEA, Malezya İngilizce dil okulunda konaklama

  LEA, Malezya İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt konaklaması sunulmaktadır. Öğrenciler yurtlarda tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadır. Banyo ve tuvalet alanları ortak olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler ortak kullandıkları mutfaklarda kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

  LEA, Malezya İngilizce dil okuluna ulaşım

  İstanbul’dan Malezya’nın Kuala Lumpur kentine yaklaşık 10 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Kuala Lumpur havaalanına inen öğrenciler, ortalama 1 saat süren otobüs yolculuğu ile Petaling Jaya’ya ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

  Petaling Jaya şehir içi ulaşımda otobüsler kullanılmaktadır. Orta büyüklükte olan şehirde ulaşım sıkıntısı yaşanmamaktadır. Öğrenciler toplu taşıma araçlarını kullanarak kenti rahatlıkla keşfedebilmektedirler.

  LEA, Malezya İngilizce dil okulu hakkında Edufix Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

PORTEKİZ'DE DİL OKULLARI
LETONYA'DA DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın