MALTA’DA DİL OKULLARI

Malta’da İngilizce

Malta, 1964 yılında kurulmuş, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de Sicilya’nın güneyinde bulunan bir adalar devletidir. Gozo, Malta ve Comino adalarından oluşan Malta 2004 yılından beri AB üyesidir. İngiliz, Fransız ve İtalyanlara özgü birçok özelliğin bulunduğu Malta’da kozmopolit bir atmosfer hakimdir. Maltaca ve İngilizcenin resmi dil olduğu ülkede İngiliz hakimiyetinin etkisinden kaynaklanan birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan biri de trafiğin bize göre sağdan işlemesidir diyebiliriz. Birçok ülkeden bazı özellikleri barındıran Malta’yı ziyaret edenler çok kültürlü yapının verdiği bir rahatlıkla kendilerini ülkede yabancı hissetmemektedirler.

Güney Avrupa’da bir ada ülkesi olan Malta’da sıcak hava ülkesidir. Yağışların eylül ve nisan ayları arasında görüldüğü Malta’da mevsim geçişlerinin yumuşak olması sebebiyle ılıman bir iklim hakimdir. Güzel sahillere sahip pek çok koy ve limanın bulunduğu Malta’da akarsu ve dağ bulunmamaktadır. Adanın belirgin özellikleri arasında teraslanmış alanlar ve yüksekliği çok az olan tepeler bulunmaktadır. Malta’da sahillerinde sıklıkla kayalıklara rastlanmaktadır.

 • Malta’da İngilizce dil eğitimi

  Uzun süren İngiliz hakimiyetinde kalan Malta’da Maltaca ve İngilizce resmi dil olarak kullanılmaktadır. Köken olarak Maltaca Arapça ve İtalyanca dillerinden gelmektedir.

  Yaz aylarında turizm, kış aylarında yabancı dil eğitimi Malta’nın en büyük gelir kaynakları arasındadır. Malta, İngilizce dil okullarının İngilizce eğitiminde katettiği hızlı bir ilerleme ile her yıl daha fazla öğrencinin tercih ettiği bir ülke haline gelmiştir. Malta’da 1996 yılında ülkedeki dil okullarının Malta eğitim bakanlığının denetimine girmesi ile Malta’da İngilizce eğitimde gözle görülür bir kalite gelişimi yaşanmıştır.

  Son yıllarda yurt dışı İngilizce eğitimi için birçok ülkeden öğrencinin tercih ettiği Malta’da, İngilizce eğitimi önemli bir sektör haline gelmiştir.

  Bulunduğu coğrafi alan ve iklimi ile yaz okulları için de ideal bir adres olan Malta’da birçok genç öğrenci Malta yaz okullarında hem tatil yapmakta hem de İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

  Türkiye’ye olan yakınlığı ve sıcak iklimi ve her yıl daha fazla öğrenci tarafından yurt dışı İngilizce dil eğitimi için tercih edilen ve popüler bir merkez haline gelen Malta’da İngilizce eğitim almak; özellikle kış aylarında turistik tesislerde uygun konaklama fiyatları sunulması nedeniyle İngiltere’de İngilizce eğitimine kıyasla daha ekonomiktir.

  Her yaşa ve bütçeye uygun kursların bulunabileceği Malta’da birçok dil okulu ve bir de üniversite bulunmaktadır. Akdeniz’in ortasında yer alan Malta yaşamı, eğlenceli yaz aktiviteleri ve güvenli kozmopolit atmosferi ile yaz okulları için aileler tarafından sıklıkla tercih edilen popüler bir ülkedir.

  Malta’da İngilizce eğitimi veren İngilizce dil okulları arasında; ESE European Scholl of English, Chamber College, English Language Academy, Clubclass Residential Language School, Global Village Malta English Centre, Kaplan International, Linguatime School of English, Link School of English, Amlanguages Studio ve Spraccaffe Malta’yı sayabiliriz.

  Malta’da İngilizce dil okullarının ücretleri dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Kasım ve mart arası okulların en ekonomik olduğu; haziran, temmuz ve ağustos ise en yüksek ücretlerin talep edildiği aylardır. Uzun süre Malta’da eğitim alacak öğrencilerin yüksek sezon ücret farkları hakkında okullardan bilgi almaları gerekmektedir.

  Malta’da İngilizce dil eğitimi veren İngilizce dil okullarında standart genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, TOEFL ve IELTS, hazırlık İngilizce kursları ve işletme ve turizm sertifika programları verilmektedir.

 • Valetta’da İngilizce

  Malta’nın başkenti olan Valletta Marsamxett ve Grand Harbour adları verilen iki doğal limana sahip Valletta yarımadası Malta’nın önemli bir liman kentidir.

  Malta’nın başkenti olan Valetta’ya tüm şehirlerden otobüsle veya deniz araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. 16.yüzyılda inşa edilmiş bir şehir olan Valletta’yı yürüyerek keşfedebilirsiniz. Günümüzde UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Valletta’da akla ilk olarak St. John Katedrali gelmektedir. St. John Katedrali Malta’nın en büyük yapıları arasındadır. Malta’da gezilmesi gereken yerler arasında ise; Azize Catherine Şapeli, Kastilya Hanı (Günümüzde Başbakanlık binası) ve Borsa Binası bulunmaktadır. Malta Milli Kütüphanesi, arkeoloji müzesi, Kraliçe Victoria heykeli Malta’da mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde yer almaktadır.

 • Mdina’da İngilizce

  Malta’nın en yüksek tepesinde kurulmuş olan Mdina Ortaçağ’dan kalma birçok mimari özelliğe sahiptir. Adadaki en eski yerleşim yeri olan Mdina’da en önemli mekanlardan biri Avrupa’nın en geniş üçüncü kubbesine sahip olan kilisedir. Kiliseye, İkinci Dünya Savaşı sırasında atılan bir bombanın patlamaması üzerine büyük önem atfedilmiş ve ülke genelinde tanınmıştır.

  Malta’da Mdina şehrinin içine taşıtların girmesi çok zor olduğundan yürüyerek keşif yapmak gerekmektedir. Etrafı surlarla çevrilmiş olan Mdina şehrinde Surlar Meydanı’nda gözetleme kulesi, Doğa tarihi müzesi ve Zindan Müzesi ziyaret edilecek önemli mekanlar arasında yer almaktadır.

  Etrafı surlarla çevrili dar sokakları ile Mdina’da gezerken kendinizi Ortaçağ’da hissedeceksiniz. Malta’da bir tepenin üzerine kurulmuş olan Mdina, ilk kez Fenikeliler tarafından kullanılmıştır.

 • Üç Şehirler’de İngilizce

  Büyük Liman’a bakan Vittoriosa, Cospicua ve Senglea’dan oluşan bölge Üç Şehirler olarak adlandırılmıştır. Nedeni ise Osmanlı Kuşatması sırasında Malta’nın savunulmasında bu üç şehrin önemli bir direniş göstermesi ve Rafael Cotoner döneminde şehirlerin etrafının surlarla çevrilmesidir.

  Üç şehirler Valetta’nın karşı kıyısındaki koylarda yer almaktadır. Valetta’dan otobüsle ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği Üç Şehirler’de tarihi yapıları gezebilir ya da müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

  Üç Şehirler’in içinde en önemli ve farklı olan Vittoriosa şehridir. St. Jean Şövalyeleri’nin Rodos’tan ayrılıp Malta’ya geldiklerinde ilk Vittoriosa’ya yerleşmiş ve şehirde ilk kale, kilise, hamam ve birçok önemli mekanların kurulmasını sağlamıştır.

 • Malta’da İngilizce – Genel İngilizce dil kursları

  Malta’da İngilizce eğitim veren dil okulları standart genel İngilizce kurslarda öğrencilere temel İngilizce dil konularından olan okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri vermektedir. Malta’da İngilizce dil okullarında haftada 15, 20 ve 25 ders İngilizce eğitimleri verilmektedir. Dersler genelde sabah verilmektedir. Yaz dönemlerinde bazı Malta İngilizce dil okulları öğleden sonrada eğitim vermektedir.

 • Malta’da İngilizce – İş İngilizcesi kursları

  Malta’da İngilizce dil okulları iş İngilizcesi kurslarında, iş hayatında kariyerlerine ulaşmada İngilizceye ihtiyacı olan ve İngilizceyi birçok alanda kullanmak isteyenler için profesyonel mesleki İngilizce dersleri verilmektedir. Malta’da iş İngilizcesi kurslarına daha çok yönetici ve iş adamlarının tercih etmektedir.

 • Malta’da İngilizce – Malta yaz okulları

  Malta’da her yaşta ve seviyede öğrenciye uygun çeşitli İngilizce yaz okulları düzenlenmektedir. Malta İngilizce dil okulları yaz aylarında öğrencilere sportif ve kültürel aktiviteler eşliğinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Genelde yarım gün dersin yapıldığı Malta İngilizce yaz okullarında farklı uluslardan birçok öğrenci farklılık ve çeşitlilik atmosferi içerisinde kaynaşarak sosyalleşme imkanı bulmaktadır.

 • Malta’da İngilizce eğitiminde konaklama

  Kalacağınız yerin kalitesi, yurtdışında eğitim aldığınız sürenin verimli geçmesi açısından büyük önem taşıyan bir öğedir. Konaklamanın yanında yeme içme masraflarının hesaplanması ile uygun bir bütçe ile seyahat etmek, ani çıkabilecek değişikler karşısında alternatif seçenekler bulma avantajı bağlamında önemli bir planlama olacaktır.

  Malta’ya İngilizce dil eğitimi için giden öğrencilere çeşitli fiyat ve kalitede birçok konaklama imkanı sunulmaktadır. Malta’nın bir turizm ülkesi olduğunu düşünürsek konaklama konusunda geniş seçeneklerin olduğunu söyleyebiliriz.

  Malta’ya İngilizce dil okuluna giden öğrenciler, aile yanı, öğrenci yurdu, paylaşımlı daire ve otellerde konaklama imkanlarına sahiptir. Oteller ve pansiyonlar daha çok kısa süreli kalacaklar için uygun seçeneklerdir. Malta’da daire kiralama, öğrenci yurdu ve otel konaklamalarında haziran, temmuz ve ağustos aylarında yüksek ücret talep edilirken, kasım ve mart ayları arasında ekonomik seçenekler sunulmaktadır.

  Aile yanı, yurt dışına ilk kez çıkacak olan öğrenciler veya önce şehri tanıyıp daha sonra alternatif konaklama şekillerini keşfetmek isteyenler için ideal bir konaklamadır. Malta’da aileler öğrencileri Akdeniz konukseverliği ile karşılamaktadır. Okula ulaşım otobüsle kolaylıkla sağlanabildiği aile yanı konaklamada sabah ve akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon veya sabah, öğle ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon hizmet verilmektedir.

  Aile yanı konaklama Malta’nın kültürünü ve yaşayış biçimini bölgenin yerel insanları ile aynı evde kalarak deneyimlemek isteyen öğrenciler için ideal bir seçim olmaktadır. Aynı evde kalınan aile üyeleri ile İngilizce pratik yapma imkanının olduğu bu konaklama türü düzenli ve konforlu ev yaşamı sunması açısından oldukça avantajlıdır. Genellikle öğrenciler birkaç hafta aile yanında kaldıktan sonra özel yaşam alanlarına ihtiyaç duyarak daire konaklamasına geçmektedirler.

  Oda konaklaması, bağımsız yaşamaktan vazgeçemeyen ve farklı uluslardan insanlarla aynı evde yaşayarak kültürel çeşitlilik atmosferinin olduğu bir ortamda kalmak isteyenlerin popüler seçimleri arasındadır. Malta’da İngilizce dil okulları genelde bulundukları bölgede sahibi oldukları veya işlettikleri daireleri öğrencilere oda oda kiralamaktadır. Aynı dairede yaşayan öğrenciler için bu konaklama şekli okul dışında da sosyalleşme imkanı sunmaktadır. Malta’daki İngilizce dil okullarında bir haftadan altı aya kadar daire kiralanabilmektedir. İnternet erişimi bulunduğu daire konaklamasında öğrenciler kendi yemeklerini hazırlamaktadır. Dairelerde banyo ve tuvalet ortak kullanıldığı gibi kişiye özel de olabilmektedir. Mutfak ortak kullanılmaktadır.

  Malta’da İngilizce dil eğitim almaya giden öğrencilerin genelde tek başlarına ev kiralamaları zordur. Daire konaklamasında iki veya birkaç odadan oluşan evler bulmak mümkündür. Tek veya çift kişilik odaların bulunduğu dairelerde her isteğe uygun seçenekler bulmak oldukça kolaydır.

  Malta’da devlete ait yurtların kısıtlı oluşu sebebiyle yurtlara yabancı öğrenci kabul edilmemektedir. Malta’da İngilizce dil okullarının işlettiği yurtlar bulunmaktadır. Tek kişilik veya paylaşımlı odaların bulunduğu yurtlarda özel banyolu odalar da bulunmaktadır. Özel yurtlar genelde kısa süreli konaklayacaklar tarafından tercih edilmektedir. Yüksek konforun sunulduğu özel yurtlarda diğer konaklama şekillerine göre daha yüksek ücretler talep edilmektedir. İnternet erişimin bulunduğu yurtlarda öğrenciler aldıkları malzemelerle kendi yemeklerini hazırlamaktadır.

  Malta’da İngilizce dil okulları özellikle kış aylarında çevrelerindeki iki veya üç yıldızlı otellerde öğrencilerine konaklama imkanı sunmaktadır. Özellikle kış aylarında otel konaklamasının çok uygun olduğu Malta’da yaz aylarında ise otel konaklaması çok daha pahalıdır. Malta’da İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin daha çok kısa süreli konaklamaları için otel konaklamasını tercih etmektedir.

 • Malta’ya ulaşım

  Malta’da Gudja’da bulunan Malta Uluslararası Havaalanı bütün adaya hizmet vermektedir. Valetta’nın 10 km güneydoğusunda bulunmaktadır. Malta’da İngilizce dil okulları öğrencilerine havaalanı karşılama hizmeti vermektedir. Malta’da kalacağınız yere hızlı ve ekonomik ulaşım şekli İngilizce dil okulunuzdan alacağınız havayolu karşılama hizmetidir. Malta’da taksiler turistlerden yüksek ücretler almaktadır. Malta havayolları ve THY ile Malta’ya hemen hemen her gün sefer bulunmaktadır.

 • Malta’da şehir içi ulaşım

  Yüzölçümü olarak çok küçük bir ülke olan Malta birçok yere yürüyerek gidebilmek mümkündür. Malta’da araç trafiği sağdan işlemektedir. Bu yüzden öğrencilerimizin araç kullanmalarını tavsiye etmemekteyiz. Malta’da gece üçe kadar devam eden otobüs seferleri en ekonomik ve hızlı ulaşım şeklidir. Deniz ulaşımın da gelişmiş olduğu ülkede deniz taksilerle ucuza seyahat etme imkanı bulunmaktadır. Malta’da tren veya metro hattı bulunmamaktadır.

  Malta’da İngilizce dil eğitim hakkında sorularınız için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

  Malta dil okulları aşağıda belirtilmiştir.

  AM Language Studio, Malta

  Chamber College, Malta

  Club Class Residential Language School, Malta

  EC, English Centre, Malta

  English Language Academy, Malta

  ESE European School of English, Malta

  Global Village English Centre, Malta

  Kaplan International, Malta

  Linguatime School of English, Malta

  Link School of English, Malta

          Skylark İngilizce dil okulu

          Sprachcaffe, Malta

YENİ ZELANDA'DA DİL OKULLARI
İSPANYA'DA YAZ OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın