MALTA’DA DİL OKULLARI

Neden Malta’da Dil Eğitimi?

Malta Akdeniz ikliminin tüm sıcaklığı ve misafirperverliğiyle yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için cazip bir seçenek olmaktadır. Malta dil okulları Malta turizminin büyük bir yüzdesini oluşturur. Malta dil okulları özellikle yaz sezonu dışında İngiltere ve ABD gibi ülkelerle kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir. Ilıman iklimi, eğlenceli gece hayatı, sıcak ve misafirperver insanlarıyla yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir ortama sahiptir. Malta’da çok kaliteli ve büyük dil okulları yanında daha küçük ve butik dil okulları da mevcuttur.

 

Malta Avrupa birliği ülkelerinden olup para birimi olarak EURO kullanmaktadır. Türkiye’ye 2.5 saat kadar kısa bir uçuş mesafesindedir ve THY ve Air Malta’nın düzenli seferleri mevcuttur.

 

Öğrenciler için en cazip ve tercih edilen; aynı zamanda dil okullarının da yoğun olarak bulunduğu bölgesi St Julians’tır. İkinci önemli bölge yine sahilde yer alan Sliema bölgesidir. Malta Üniversitesi’nin bulunduğu ve yaşamın St Julians ve Sliemeya göre biraz daha uygun olduğu öğrenci bölgesi Gzira da önemli merkezler arasında sayılabilir. Yüzme ve dalış seven öğrenciler için Maltada dil eğitimi aynı zamanda eşsiz bir tatil olacaktır. Binlerce yıllık tarihi dokusuyla Malta her yıl pek çok turist ağırlamaktadır. Sokaklarında güvenle ve hiç toplu taşımaya ihtiyaç duymadan dolaşırken sanki tarihten bir sayfada yürüyor gibi hissedebilrsiniz.

 

Uzun yıllar boyunca İngiliz sömürgesi  olarak kalmış olması Malta’nın İngiliz kültürünü kapması için yeterli olmuştur. Eğitim sistemi, trafik akış yönü ve kuralları ve Maltalıların akıcı İngilizceleriyle Malta’da dil eğitimi alırken İngilizce ve İngiliz kültürünü de İngiltere’den daha küçük ve güvenli bir ortamda deneyimlemiş olursunuz. Malta dil okulu fiyatları sayfamızı inceleyerek fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve ya promosyonlarımızı takip edebilirsiniz.

 

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

 1. Malta bir çok ülke ile karşılaştırıldığında İngilizce eğitiminin  ve konaklamamın ekonomik olabileceği bir yer.
 2. Malta dil okulları kalitelidir. Okullar Malta devleti ve Malta okullar birliği tarafından denetlenir.
 3. Malta’da dil eğitimi uzun yıllardır devam eden bir sektördür, bundan dolayıda kurumsallaşmıştır.
 4. Malta yaz aylarında milyonlarca turisti çekmektedir, İngiltere başta olmak üzere bu ülkeye gelen çeşitli ülkelerden turistler ile de pratik yapma imkanı bulunabilir.
 5. Malta’nın insanı cana yakın ve samimi insanlardan oluşur.
 6. Malta çok güvenli bir ülkedir.
 7. Malta vize işlemlerinin diğer ülkelere göre daha esnek olmasından dolayı bu işlemlerle uğraşmak istemeyen veya İngilizce konuşulan diğer ülkelerden vize alamayacak durumda olan öğrenciler için de iyi bir alternatif oluşturmaktadır.

Danışmanımız Selvi Bilgili’nin Malta izlenimlerini burdan okuyabilirsiniz. Yurtdışı eğitim ve Malta’da dil eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için Alternatif Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

Malta’da Dil Eğitimi için Tercih Edilebilecek Şehirler

 

St Julian’s

Otel, restoran ve gece kulüpleriyle Malta turizminin kalbi olan St Julians aynı zamanda dil okullarının da en yoğun olarak bulunduğu bölgedir. St George gibi ünlü plajlara ve geçmişte askeri bir bölge olup günümüzde gece hayatının merkezi haline gelen Pacaville bölgesine ev sahipliği yapar.

St Julian’s Dil Okulları;

EC
ESE
ACE

 

Sliema

Malta’nın diğer önemli ticaret ve turizm noktası olan Sliema ünlü mağazaların ve cafelerin yer aldığı ana caddesiyle ünlüdür. Ülkenin ne güzel plajları da bu bölgede yer alır. Sliema daha yerleşim bölgesi bir alan olduğundan daha sessiz sakin bir ortamı tercih eden öğrenciler için idealdir.

Sliema Dil Okulları

LAL

ELA

LSI

 

Gzira

Malta Üniversitesi’ne en yakın bölge oluşu nedeniyle daha çok öğrencilerin yaşadığı Gzira limanı ve limandan geçiş yapılan Manoel Adası ile turistlerin de ilgisini çeken bir noktadır.

Gzira Dil Okulları

Chamber College

 

Pembroke

Malta’nın en genç  şehirlerinden olan Pembroke’da yerleşim 1980 den sonra başlamıştır. Malta’nın eğlene ve gece hayatı merkezi olan Pacaville’in hemen kuzeyinde yer alır. Ülkenin en iyi özel okulları bu bölgede bulunmaktadır.

Pembroke Dil Okulları

Sprachcaffe

 

Gozo

Malta’nın dörtte biri büyüklüğünde bir ada olan Gozo özellikle deniz turizmi için çok tercih edilen bir bölgedir. Yaklaşık 37.000 kişinin yaşadığı Gozo bölgesi Akdeniz’in en önemli dalış merkezlerindendir. Anakara’dan 25 dakikalık bir feribot yolculuğuyla ulaşılır. Malta’da dil eğitimi alırken sessiz ve sakin bir ortam isteyen öğrenciler için ideal bir seçim olabilir.

Gozo Dil Okulları

LAL

Sprachcaffe

Malta’da Yaşam Koşulları ve Konaklama

İtalya’nın güneyinde bir Akdeniz adası olan Malta uzun yıllar İngiliz sömürgesi olarak kalmasından dolayı diğer pek çok eski sömürge ülkede olduğu gibi İngilizceyi halen birinci resmi ve kültürel dil olarak kullanmaya devam etmektedir. Malta’da trafik İngiltere’deki gibi soldan akmaktadır (karşıdan karşıya geçerken AMAN DİKKAT). İngilizce, Malta anayasasından da resmi dil olarak da kabul edilmiştir. Malta’nın en önemli gelir kaynakları Turizm ve İngilizce dil eğitimidir. Bundan dolayı devlet bu her iki konuya da özel önem vermektedir.

 

İngiltere ve diğer ülkelerde de yer alan pek çok okulun Malta’da şubeleri bulunmaktadır. Turistik bir ülke olmasından dolayı konaklama seçenekleri değerlendirilirken mümkün olduğunca yemeklerin dahil olduğu bir konaklama türü seçmekte ekonomiklik açısından fayda bulunmaktadır. Aile yanında konaklama kadar, çeşitli öğrenci yurtları ve oteller de öğrenciler için konaklama seçenekleri arasındadır.

 

Malta Öğrenci Vizesi

2007 yılından itibaren Schengen ülkeleri arasına giren Malta’da İngilizce eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurmak gerekmektedir.

 

Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Eksiksiz doldurulmuş vize formu
 2. Vizenin sona ermesinden sonra en az üç (3) ay geçerlilik süresine ve en az 2 boş sayfasına sahip geçerli bir pasaport
 3. Pasaportun bir (1) adet kopyası (boş sayfaların kopyalanması gerekli değildir)
 4. Açık bir arka plana sahip yakın bir zamanda çekilmiş pasaport boyutlarında iki (2) adet fotoğraf
 5. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 6. Vize başvuru ücreti 60 Euro + 30 Euro (Hizmet Harcı )
 7. Schengen Bölgesinde tüm seyahati kapsayan otel rezervasyon onay/onayları. Ev sahibi aile ile birlikte kalma durumunda, Baş Konsolosluk tarafından belirlenen format kullanılarak yasal/ noter onaylı davet mektubu, daveti yapan ev sahibi kişinin kimlik belgesinin bir kopyası
 8. Onaylı Uçak bilet/biletleri. Biletlerin sunulması durumunda, bir kopyası saklanmalıdır.
 9. En az 30.000 €’luk teminata sahip tüm Schengen üye ülkelerindeki geri dönüş ve acil durum tıbbi/hastane masrafları kapsayan istenen vizenin konaklama/geçerlilik süresi boyunca geçerli olacak bir seyahat sigortası poliçesi
 10. Ders/derslerin detayları ve süresini gösteren, kuruluşun mührünü ve okul yöneticisinin imzasını taşıyan Malta Eğitim Kuruluşundan kabul mektubunun aslı.
 11. Geçerli öğrenci kartı ve durumlarını onaylayan okul/kolej/üniversiteden yakın zamanlara ait bir öğrenim sertifikası/onayı
 12. Ödemenin yapıldığını onaylayan kuruluştan makbuz
 13. Yeterli ve düzenli kişisel finansal geliri kanıtlayan belge (banka beyanları ya da kredi kartında kullanılabilir kredi beyanı, konaklama süresi boyunca başvuru sahibinin tüm finansal teminatını kabul eden ev sahibi kuruluşun mektubu
 14. Başvuru sahibinin herhangi bir geçim aracına sahip olmaması durumunda, Malta Baş Konsolosluğunun belirlediği formatı kullanarak okul ve konaklama masrafları dışında, Malta’daki masraflarını ödeyeceklerini onaylayan ebeveynler ya da yakın akrabalardan noter onaylı mektup. Ebeveynlerin mali durumlarını kanıtlayan belge. (istihdam belgeleri/banka hesapları, vs.) Bu konuda danışmanınıza başvurunuz.
 15. Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Gayrireşitin doğum belgesi Ebeveynlerin ve yasal vasi/vasilerinin noterli yetki belgeleri Geçim aracının yeterliliğini kanıtlayan belge Ebeveynlerin ve Yasal Vasi/Vasilerin Nüfus Cüzdanlarının kopyası. Vasi durumunda, yetkiyi kanıtlayan belge. Geçerli öğrenci kartı ve durumlarını onaylayan okul/kolej/üniversiteden yakın zamanlara ait bir öğrenim sertifikası/onayı (başvuru sahibinin herhangi bir vize harcı ödemeden başvuru yapabilmesi için)– Türk Vatandaşı olmayanlar için: Dönüşten sonra en az 3 ay geçerli oturma izni– Çalışanlar için: Faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi/Resmi Gazete, vergi levhası, imza sirküleri ve çalışma durumunu ve işe alım tarihini gösteren yakın zamanlarda mühürlü çalışma belgesi (şirketin antetli kağıdına), son üç aya ait maaş bordrosu ve son altı aya ait SSK bildirgesi gibi işverene ait belgelerin asılları ve kopyaları

  – İşadamları/ serbest çalışanlar için: Faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi/Resmi Gazete, vergi levhası ve imza sirküleri ve son altı aya ait SSK ödemeleri gibi şirkete ait belgelerin asılları ve kopyaları.

İRLANDA'DA DİL OKULLARI
AVUSTRALYA'DA DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın