PERU’DA DİL OKULLARI

Peru’da İspanyolca

Peru, Güney Amerika’nın batısında bulunur. Ekvador, Kolombiya, Brezilya, Bolivya, Şili ve Büyük okyanusla çevrilidir. Resmi dili İspanyolca ve Quechua dilleridir. Başkenti ise; Lima’dır. 30 milyon civarı nüfusa sahip olan Peru’da Asya, Avrupa ve Afrika’dan birçok göçmen bulunmaktadır. Peru’da etnik çeşitliliğin fazla olması ülkenin mutfak kültürüne de yansımıştır. Peru kültüründe müzik önemli bir parçadır. Quena, Panflüt, Cajon müzik kültürünün değişmezlerindendir. Bunun yanında, Marinera dansı ülkede popülerdir.

İklim çeşitliliği fazladır. İç kesimlerde kuru bir iklim görülürken ülkenin aşağı kesimlerinde tropikal iklim görülmektedir. Peru’nun ekonomisi Pazar ekonomisidir. Ekonomisi zengin yeraltı kaynaklarıyla gelişmiştir. Balıkçılık, tarım ve hayvancılık ülke ekonomisinde oldukça önemliyken, endüstri ise özellikle Lima’da gelişmiştir.

Peru’nun en önemli şehirleri; Başkent Lima, Cusco, Callao, Trujillo, Arequipa’dır.

 • Peru Dil Okulları

  Peru da İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir Cusco’dur. Cusco da bulunan dil okulları öğrencilere İspanyolca dil eğitiminin yanında şehirde birçok etkinlik yapma imkanı da sunmaktadır. Peru dil okulları, turistik merkezlere çok kısa bir mesafede yer almaktadır. Dil okulları görsel ve işitsel materyalleri ile tam donanımlıdırlar. Ayrıca Peru dil okulları öğrencilere konaklama için de birçok seçenek sunmaktadır. Peru’da İspanyolca dil eğitimi ve Peru’da eğitim konusunda danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Peru Dil Okulları İspanyolca Kursları

  Peru’da İspanyolca dil okulları minimum 1 haftalıktır. Kursların içerikleri ve süreleri katılımcının tercih ettiği eğitim programlarına göre farklılık göstermektedir.

  Peru’da İspanyolca dil okullarının eğitim programları; Genel İspanyolca Kursu, Birebir İspanyol Kursu’dur. Bu eğitim programlarına ek olarak; katılımcılar için gönüllü çalışma programları da bulunmaktadır. Gönüllü çalışma programında, katılımcılar toplum yararında bir işte çalışarak hem İspanyolcalarını geliştirebilme hem de Peru kültürünü tanıma imkanına sahip olmaktadırlar. Peru’da İspanyolca öğrenirken Aşçılık, Scuba dalışı, Kitesurf eğitimleri de alabilirsiniz.

 • Genel İspanyolca Kursları

  Genel İspanyolca kursları, katılımcılara günlük hayatta İspanyolca iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Genel İspanyolca kursları katılımcılara Yoğun veya Süper Yoğun olmak üzere iki şekilde verilmektedir. Yoğun veya Süper Yoğun olarak verilen kurslar, İspanyolca’yı katılımcılara daha kısa sürede kullandırmayı amaçlamaktadır. Yoğun Kurslar, haftalık 20 saatlik derslerden oluşurken, Süper Yoğun Kurslar haftalık 25 saat derslerden oluşmaktadır. Sınıf mevcudiyeti genellikle 8 kişiliktir. Genel İspanyolca Kursları hakkında daha detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan edinebilirsiniz.

 • Birebir İspanyolca Kursları

  Birebir İspanyolca Kursları, daha çok bireysel eğitimi tercih eden öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler birebir İspanyolca Kursunda geniş konu seçeneklerine sahiptir ve istediği alanı seçebilmektedir. Kurslar öğrencinin bireysel yeteneklerine göre hazırlanmaktadır. Kurs sonunda öğrenciler İspanyolcayı rahat bir şekilde kullanabilecek seviyeye ulaşmaktadırlar. Ders süreleri yaklaşık 60 dakikadır.

 • Cusco Okulları Eğitim Programları

  İnkaların Başkenti olan, Peru’nun orta kesiminde yer alan Cusco, ülke için oldukça önemli bir tarihi değere sahiptir. Sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi yapılarıyla birçok turisti ağırlamaktadır. Cusco yoğun nüfuslu bir yerleşim yeridir. Cusco gelişmiş tarım alanlarıyla aynı zamanda ticaret merkezi olarak da sayılmaktadır. Peru’da İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilerin Cusco’yu tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri de şehrin İspanyol sömürgelerinin kalıntılarına sahip olmasıdır. Şehrin çok büyük olmaması ve dil okullarına ulaşımın kolay aynı zamanda kısa olması, zengin kültürel yapısıyla öğrencilerin seçenekleri arasında bulunmakadır. Cusco’da gezilecek yerler; İnka Müzesi, Kutsal Vadi, Cusco Katedrali, Kızıl Kale arasındadır.

 • Peru Dil Okullarında Konaklama

  Peru dil okullarında aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aileler, öğrencilerin istekleri doğrultusunda belirlenir. Öğrenciler yeni bir kültüre alışma evresinde daha rahat bir seçenek olduğundan aile yanı konaklamayı tercih etmektedirler. Aile yanı konaklama da öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda konaklamaktadır. Ortak kullanım alanları (Banyo, tuvalet) bulunmaktadır. Bunun yanında banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır.

  Öğrenci yurtlarında; öğrenciler uluslararası öğrencilerle bir arada konaklamaktadır. Daha çok özgürlüğüne düşkün, kültürlerarası deneyime sahip olmak isteyen öğrenciler için ideal konaklama seçeneğidir. Öğrenci yurtlarında kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon yemek hizmeti de bulunmaktadır.

 • Peru Vizesi

  Şili’yi ziyaret edecek Türk vatandaşlar için, umuma mahsus pasaport (bordo) sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır. Pasaport kontrolünde okul kayıt belgeleriniz ve konaklama kaydınızı göstererek ülkeye giriş yapabilirsiniz. Şile vizesi için danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 • Peru’ya Ulaşım

  Türkiye’den Peru’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Peru’ya seyahat etmek isteyen öğrenciler Hollanda, İngiltere veya Amerika üzerinden aktarma yapabilmektedir. Havaalanından öğrenciler için dil okullarının anlaşmalı olduğu karşılama hizmetleri bulunmaktadır. Karşılama hizmetleri dışında öğrenciler toplu taşıma araçlarını veya taksileri kullanarak da konaklayacakları yere ulaşabilirler. Peru’da ulaşım daha çok otobüs ve metrolarla sağlanmaktadır.

 • Peru için seyahat sağlık sigortası

  Peru için seyahat sağlık sigortası zorunlu tutulmamaktadır fakat alınmasını tavsiye ediyoruz. Seyahat sağlık sigortaları hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  COINED PERU CUSCO İSPANYOLCA DİL OKULU

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu Peru’nun Cusco şehrinde, 19. Yüzyıla ait güzel ve tarihi bir binada İspanyolca dil eğitimi vermektedir. Şehrin önemli turistik merkezlerine 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan Coined Cusco İspanyolca dil okulunun 10 sınıfı, görsel ve işitsel ders materyalleri, öğrenci toplantı odası ve küçük bir arka bahçesi vardır.

  Coined İspanyolca dil okulu Latin Amerika’nın birçok ülkesinde eğitim veren bir okul zinciridir. Yurt dışı İspanyolca dil eğitimini tropikal iklim kuşaklarında farklı bir deneyimle almak isteyen öğrenciler için ideal bir şehir olan Cusco Peru’nun güneydoğusunda farklı maceralar için ziyaretçilerini beklemektedir.

  Cusco, Machu Picchu’ya giderken bir çıkış noktası olan İnka harabe şehrinin bulunduğu yer olması nedeniyle dünyaca ünlü bir yer haline gelmiştir.

  Genel İspanyolca kursu

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu, yoğun, süper yoğun ve birebir İspanyolca kursları vermektedir. Coined Cusco İspanyolca dil okulu kurslarında genel İspanyolca derslerinin yanında çeşitli alanlarda kurslarla İspanyol kültürü ve dili üzerine eğitimler verilmektedir.

  Yoğun İspanyolca kursu

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu yoğun kursu dört temel dil becerisi öğeleri olan konuşma, okuma, dinleme ve yazmada öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Coined Cusco İspanyolca dil okulunda öğretmenler öğrencilerin derslere kolaylıkla adapte olabilmesi için sınıfta çeşitli telaffuz ve pratik egzersizleri yapmaktadırlar. Coined Cusco İspanyolca dil okulu yoğun İspanyolca kursunda öğrencilerin günlük yaşamın farklı durumlarında İspanyolca iletişim kurabilme becerileri kazanmaları amaçlanmaktadır. Yoğun İspanyolca kursu kişisel, profesyonel ve akademik amaçlı program seçeneklerini kapsamaktadır. Coined Cusco İspanyolca dil okulu öğrencilere kültürel dersler verilerek, sadece dil eğitimi değil Peru kültürünü öğrenmenin kapılarını da açmaktadır.

  Coined Cusco İspanyolca dil okulunda öğrenciler kursları küçük gruplar halinde maksimum 8 öğrenci ile birlikte almaktadırlar. Coined yoğun İspanyolca kursu haftada 20 dersten oluşmaktadır. Ders süreleri 55 dakikadan oluşmaktadır. Coined Cusco İspanyolca dil okulunda eğitim süresi en az 1 haftadan oluşmaktadır.

  Süper yoğun İspanyolca kursu

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu süper yoğun İspanyolca kursu, İspanyolcayı ileri seviyede ve doğru telaffuzla kullanabilme becerisi kazanmak isteyenler için ideal bir programdır. Kısa bir sürede İspanyolca dilinin grameri, kelime bilgisi seviyelerini yükseltebilen öğrenciler, bu kurs sonunda İspanyolcayı rahatlıkla kullanmaya başlayabilmektedir.

  Yoğun İspanyolca kursunda öğrenciler haftada bir öğretmenleriyle durum değerlendirmeleri yaparak ders planı hakkında bilgi alabilmektedirler. Süper yoğun İspanyolca kursunda öğrenciler İspanyolca okuma, yazma, dinleme ve konuşma, dilbilgisi, telaffuz odaklı dersler almaktadırlar.

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu süper yoğun kursunda sınıflar maksimum 8 kişilik kapasiteli olup eğitim süresi en az bir haftadan oluşmaktadır. Haftalık ders saati 20 ders sınıf içi ve 10 saat özel bire bir İspanyolca eğitimini içermektedir. Ders sürelerinin 55 dakikadan oluşmaktadır. Kursa İspanyolca basic, intermediate ve advanced seviyesinde olanlar katılabilmektedir.

  Birebir İspanyolca kursu

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu birebir İspanyolca kursu bireysel hedefleri doğrultusunda belli bir alanda profesyonel İspanyolca eğitim almak isteyenler için hazırlanmış ideal bir kurstur. Coined Cusco İspanyolca dil okulu birebir kursuna katılan öğrenciler kurs boyunca geniş konu seçenekleri ile ilgi alanlarına uygun olanı seçebilmektedirler. Öğrencilerin bireysel yetenek ve ihtiyaçlarına göre programın hazırlandığı kursta öğrenciler İspanyolcayı geniş bir alanda kullanabilecek beceriye sahip olmaktadır.

  Birebir İspanyolca kursu öğrencilerin talepleri, ihtiyaç ve İspanyolca beklentileri doğrultusunda oluşmaktadır. Bir özel ders sürelerinin 60 dakikadan oluşmaktadır.

  Coined Cusco İspanyolca dil okulunda konaklama

  Coined Cusco İspanyolca dil okulunun seçtiği aileler uluslararası öğrenci ağırlamada deneyimlidir. Farklı yaşlarda ve kültürlerde öğrenciler ağırlayan aile, evlerinde konforlu konaklana imkanları sunulmaktadır. Coined Cusco İspanyolca dil okulu, öğrencilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun aileyi seçmektedir. Aile yanı konaklama öğrencilere yeni bir dili ve kültürü gündelik yaşamın içinde deneyimleme şansı sunarak başarılı bir yurtdışı eğitim süreci geçirmelerine yardımcı olmaktadır.

  Aile yanı konaklamada öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda konaklayabilmektedir. İsteyen öğrenciler banyolu oda seçeneğinden yaralanabilmektedir. Aile yanı konaklamada kahvaltı ve akşam yemeklerinden oluşan yarım pansiyon yemekler aileler ile beraber yenmektedir. Aile yanı konaklamada evler Coined Cusco İspanyolca dil okuluna ortalama 20 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Coined Cusco İspanyolca dil okulu aile yanı konaklamasında evin büyüklüğüne göre aynı evde 3 öğrenciye kadar konaklayabilmektedir. Coined Cusco İspanyolca dil okulunun seçtiği aileler çocuklu olabileceği gibi yalnız yaşayan yetişkinler de olabilmektedir. Çamaşır yıkama ve internet hizmetinin dahil olmadığı aile yanı konaklamada haftada bir kez ortak alanların temizliği yapılmaktadır.

  Öğrenci yurtları uluslararası öğrenci gruplarıyla aynı yerde konaklamak ve kültürlerarası deneyim sahibi olmak isteyenler için ideal bir konaklamadır. Coined Cusco İspanyolca dil okulu öğrencileri öğrenci yurtlarında 3 veya daha fazla öğrenci ile aynı odada konaklayabildiği gibi tek kişilik odalarda konaklama seçeneği de bulunmaktadır.

  Coined Cusco İspanyolca dil okulu öğrencileri öğrenci yurtlarında kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon hizmet alabileceği gibi yemeksiz de konaklayabilmektedirler.

  Coined Cusco İspanyolca dil okuluna ulaşım

  Ülkemizden Peru’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Peru’ya gitmek isteyen öğrencilerimiz Amsterdam, Londra ve ABD’den aktarmalı seyahat edebilirler. Peru’ya vardıktan sonra havalimanından konaklayacağınız aileye havalimanı karşılaması veya taksi ile ulaşabilirsiniz.

  Peru, 90 güne kadar seyahatlerde Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Daha uzun süreli seyahatler için öğrenim vizesi sorunsuz alınabilmektedir.

  Coined Cusco İspanyolca dil okulumuz ve Latin Amerika’da İspanyolca hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  CUSCO ENFOREX

  İnkaların memleki Peru İspanyolca eğitimi, kültür, doğa ve tarihler birleştiriyor. ENFOREX İspanyolca dil okulları Cusco’da yabancı öğrencilere İspanyolca dil kursu eğitimi vermektedir. Cusco, yüksek rakımı, tarihi ve barışçıl insanları ike ülkenin en fazla yabancı turist çeken şehridir.

  Peru, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar seyahatleri için vize talep etmemektedir.

  Genel İspanyolca Kursları; İspanyolcayı günlük hayatlarında kullanmak isteyen katılımcılar için tasarlanmış kurslardır. Her seviyede verilen İspanyolca dil kurslarına her pazartesi günü başlamak mümkündür. ENFOREX, Cusco, İspanyolca dil okulunda Genel İspanyolca kursları Yoğun (Intensive) ve Süper Yoğun (Super Intensive) olarak verilmektedir. Yoğun programlar haftalık 20 dersten oluşur. Süper Yoğun İspanyolca programlar ise 25 ders Genel İspanyolcaeğitiminden oluşur. ENFOREX, Cusco İspanyolca dil okulunda dersler 50 dakikadır ve sınıf ortalaması 8 kişidir.

  İspanyolca ve Gönüllü çalışma programları; İspanyolca öğrenirken, toplum yararına bir işte çalışarak, İspanyolcanızı geliştirmek ve ülke kültürü ve yaşam tarzını tanımak isteyenler için tasarlanmış programlardır. Gönüllü Çalışma programlarına katılım için herhangi bir İspanyolca ön şartı aranmamaktadır.

  ENFOREX, Cusco İspanyolca dil okulunda İspanyolca öğrenirken Aşçılık, Scuba dalışı ve Kitesurf eğitimleri de almanız mümkündür.

  ENFOREX, Cusco, İspanyolca dil okulu, İspanyolca öğrenen öğrencilere aile yanı veya öğrenci evlerinde konaklama sunmaktadır. ENFOREX, Cusco İspanyolca dil okulunun titizlikle seçtiği aileler tek veya iki kişilik odada ister oda kahvaltı, ister yarım pansiyon (hafta için sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil, hafta sonu öğle yemeği ve akşam yemeği dahil) veya tam pansiyon (3 öğün yemekler dahil, öğle yemeği pakette) konaklama sunmaktadır. Aile yanı konaklamada banyo, tuvalet aileler ile ortak kullanılmaktadır. Öğrenci evleri ise daha bağımsız konaklama isteyene öğrenciler için idealdir. Öğrenci evleri genellikle bir apartman dairesinin okul tarafından kiralanıp, öğrencilere oda oda kiraya verilmesidir. Bu konaklama türü yaşıtlarınız ile beraber daha çok zaman geçireceğiniz bir konaklama şeklidir. Öğrenci evlerinde mutfak, banyo be tuvalet ortak kullanılmaktadır. ENFOREX İspanyolca dil okulları tüm dünyadan İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilere başta İspanya olmak üzere, Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator,Guatemala, Meksika ve Peru’da İspanyolca dil eğitimi sunmaktadır.

  ENFOREX, Cusco İspanyolca dil okulu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen danışmanlarımıza başvurunuz.

ŞİLİ'DE DİL OKULLARI
PANAMA'DA DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın