PORTEKİZ’DE DİL OKULLARI

Portekiz de Portekizce

Avrupa’nın güneybatısında İber Yarımadası üzerinde yer alan Portekiz Avrupa Kıtası’nın en batısındaki ülkedir. Tek komşusu İspanya olan Portekiz, güneyden ve batıdan Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Atlas Okyanusu’nun kuzey yarımküresinde bulunan Azorlar ve Madeira takımadaları özerk yönetimleriyle birlikte Portekiz’in birer parçasıdır. Başkenti Lizbon olan Portekiz’in coğrafi keşiflere katkısı büyüktür. Dünyayı dolaşarak yuvarlak olduğunu kanıtlayan Macellan, Afrika ve Asya’yı dolaşarak yeni ticaret yolu açan Vasco da Gama gibi ünlü kaşifler Portekizlidir.

Yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip olan Portekiz’in büyük şehirleri ise; Lizbon, Liman, Guimaraes, Aveiro, Coimbra, Faro, Funchal ve Ponta Delgada’dır. Portekiz ekonomisinin büyük kısmı sanayi ve hizmet sektörü ile kalkınırken, balıkçılık eski önemini kaybetmiştir.

Portekizliler kültürel açıdan da oldukça zengindir. Portekiz toprakları tarih boyunca Fenike, Yunan ve Roma kültürlerine de ev sahipliği yapmıştır. Turistik açıdan önem taşıyan gözde plajların yanı sıra müzeler, şatolar ve eski kiliseler de turistlerin dikkatini çekmektedir. Porto ve Maderia şaraplarıyla ünlü olan Portekiz kültürünün müzik ve dans da ayrılmaz birer parçasıdır. En sevdikleri geleneksel halk müziği Fado ve en ünlü halk dansları Fandango’dur.

Portekiz kültürü için festivaller de önemli yer tutar. Her şehrin ve kasabanın kendi festivali vardır. Özellikle Haziran ayı festivalleri oldukça renklidir. Bu aydaki festivaller Santos Populares diye bilinen üç azize, Aziz Anthony, Vaftizci Yuhanna ve Aziz Peter’e adanır ve tüm Portekiz’de yapılır. Festivallerin ortak özellikleri şarap, água-pé (bir çeşit sulandırılmış şarap), geleneksel ekmek ve sardalya, düğünler, geleneksel sokak dansları, ateş, havai fişekler ve kutlamalardır.

Portekiz denilince akıllara ilk gelen spor dalı futboldur. Portekizliler ulusal açıdan en popüler spor dalı olan futbolda oldukça başarılılardır.

Portekiz güneş, yaşam sanatı ve tarihi zenginlikleri birleştiren oldukça güzel ve iklimi gibi sıcak insanlarıyla da keyifli bir ülkedir. Portekiz’de iklim bölgeden bölgeye göre değişiklik gösterse de genelde kışları ılıman ve hafif yağışlı, yazları ise sıcak bir havaya sahiptir.

İkiyüz milyonun üzerinde insan tarafından anadil olarak konuşulan Portekizce, Afrikalılar ve bazı Asyalıları birleştirmesiyle de evrensel bir dil olma özelliğine sahiptir. Portekizce dünyada en çok konuşulan beşinci dildir. Brezilya, Angola, Cape Verde, Gine-Bissau, Mozambik, Sao Tome ve Principe ve Doğu Timor gibi çeşitli ülkelerin resmi dili Portekizce’dir. Bunun yanı sıra Portekizce çok sayıdaki göçmen toplulukları tarafından da konuşulan bir dildir.

Portekizce konuşmayı bilen insanlar aynı zamanda İspanyolca ve İtalyanca dillerini de kolay bir şekilde öğrenip konuşabilmektedir. Portekizce, Portekiz Portekizcesi ve Brezilya Portekizcesi olarak ayrı bir kola ayrılmaktadır fakat bu iki dil arasında sadece aksan farklılıkları vardır. Portekizce, İspanyolca’ya çok yakın bir dil olmakla birlikte Portekizce ile İspanyolca konuşan insanlar birbirlerini anlayabilmektedirler.

Portekizce’yi Portekiz’de öğrenmek size Portekizliler ile diyalog içerisinde bulunma imkanı sağlayacaktır. Dilin doğru telaffuz edilmesi ve kültürüyle birlikte tanınması açısından Portekizce’nin anavatanı olan Portekiz’de öğrenilmesi oldukça önemlidir. Bol pratik yapma imkanı öğrenme sürecinizi olumlu etkilerken, Portekiz’i de keşfetme fırsatını bulacaksınız. Portekizce öğrenmek isteyenler için ilk sırada, Portekiz’in başkenti olan Lizbon yer alır.

 • Portekiz’de Portekizce Dil Eğitimi

  Dünyada 200 milyonun üzerinde insanın konuştuğu Portekizce, en yaygın beşinci dil olarak kabul ediliyor. Portekizce, Birleşmiş Milletler (UN), Avrupa Birliği (EU), Amerikan Devletleri Örgütü (OAS), Güney Amerika Ortak Pazarı (Mercosul), Portekizce Konuşan Ülkeler Topluluğu (CPLP) ve Latin Birliği gibi uluslararası örgütlerde resmi dil olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda özellikle siyasi ve enerji politikaları başta olmak üzere dünyada ilgi çekmeye başlayan Latin Amerika ülkelerinde İspanyolca ile birlikte en çok kullanılan dil olan Portekizce’nin, Türkiye’de çok yaygın olmamakla birlikte giderek önemi anlaşılmaya başlanmıştır.

  Dünyada en çok ziyaret edilen 16. ülke olmasının yanı sıra Portekiz, gerçek anlamda muhteşem bir tatil ülkesidir. Birçok uluslararası öğrencinin yurt dışında okumak için Portekiz’i seçmelerinin en önemli sebeplerinin başında Portekiz’in dünyanın en eski üniversitelerinden birine sahip, tarih ve kültürle bezenmiş bir ülke olmasıdır. 1920 yılında kurulan ve dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan University of Coimbra Portekiz’de bulunmaktadır. Üç Portekiz üniversitesi 2008 THE – QS World University Rankings sıralamalarında yer almıştır. Bu üniversiteler; University of Coimbra, Universidade Catolica Portuguesa, Lisboa ve Universidade Nova de Lisboa’dır. Portekiz yüksek eğitim sistemi; üniversite, teknik üniversite ve yüksek eğitim kurumlarından oluşmaktadır. Hepsinin devlet ve özel okulları bulunmaktadır.

  Dil eğitimi almak için Portekiz’e giden insanların genellikle tercih ettiği şehir Lizbon’dur. Lizbon’da Portekizce dil eğitimi veren bir çok dil okulu bulunmaktadır. Dil okulları, Portekizce dil eğitimlerinin yanı sıra konaklama imkanları sunmaktadır. Portekizce dil okullarının dil eğitimi programları genellikle, Portekizce standart dil kursu, Portekizce yoğun dil kursu, Portekizce bire bir dil kursu ve öğretmenler için Portekizce dil kursu gibi çeşitlilik göstermektedirler. Portekiz’de dil eğitimlerine ek olarak sörfe merak duyanlar için, dil okullarında sörf eğitimi de verilmektedir.

 • Portekiz’de Portekizce eğitim programları

  Portekiz’de Portekizce dil eğitimi alırken öğrencilerin dikkat etmesi gereken konuların başında dil okulu seçimi gelir. Öğrencilerin Portekizce öğrenmedeki hedeflerine ve seviyelerine göre alacağı eğitimler farklılık göstermektedir.

  Portekiz’de Portekizce eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettiği şehir Lizbon’dur. Lizbon Portekiz’in başkenti ve en büyük şehri olmasının yanı sıra Atlantik Okyanusu’nun kıyısında yer alır. Lizbon’da tercih edebileceğiniz bir çok dil okulu bulunuyor. Bu kurumlardan Cial Centro de Linguas ve See Learning okulları en köklü ve deneyim sahibi olanlar arasındadır.

  Portekiz’de dil okullarının eğitim programlarının süreleri 2 haftadan 12 haftaya kadar değişiklik göstermektedir. Öğrencilerin haftalık 10 saatten 35 saate kadar ders alabileceği farklı program seçenekleri bulunmaktadır. Dil okullarında sınıf mevcudunun genellikle en fazla 8 kişi olduğu kursların yanı sıra bire bir eğitim verilen kurs çeşitleri de tercih edilebilir. Portekiz’de genel Portekizce kurslarında katılımcıların seviyelerine uygun sınıflarda eğitim alabilmesi amacıyla, kurs başlangıcında seviye belirleme sınavları yapılmaktadır. Her ayın ilk Pazartesi günü başlayan kurs seçeneklerine ek olarak, her hafta açılan Portekizce dil kursları da bulunmaktadır.

  Portekiz’de Portekizce dil kurslarının genellikle tercih edilen eğitim programları standart Portekizce dil kursu, yoğun Portekizce dil kursu, bire bir Portekizce dil kursu ve öğretmenler için Portekizce dil kurslarıdır. Bu eğitim programlarının dışında PLE sınavına ve CAPLE ile CILP sınavlarına hazırlık kursları da bulunmaktadır. Portekiz’de Portekizce dil okulları tarafından sörf meraklıları da unutulmamıştır. Portekiz’de Portekizce dil eğitim kurslarının yanında sörf eğitimi veren dil okulları görmek de mümkün.

  Portekiz’de Portekizce eğitim almak için birçok seçeneğiniz olsa da, en doğru kararı almak için Portekizce’yi neden öğrenmek istediğiniz ve bu dili nerede kullanacağınız gibi soruların cevaplarının bulunması gereklidir. Sizin için en uygun seçimi yaparken Edufix danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

 • Portekiz’de Portekizce – Genel Portekizce Standart Kursu

  Genel Portekizce standart kursunda, her seviyeden Portekizce bilgisine sahip katılımcılar kabul edilmektedir. Katılımcıların seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmesi için kurs başlangıcında seviye belirleme sınavı yapılmaktadır. Eğitimler haftalık 15 dersten oluşmaktadır. Her seviye eğitimi 4 hafta sürmektedir. Kurs için sınıf mevcudu 8 kişiden oluşmaktadır. Genel Portekizce standart kursu ile ilgili detaylı bilgiyi Edufixdanışmanlarından alabilirsiniz.

 • Portekiz’de Portekizce – Genel Portekizce Yoğun Kursu

  Genel Portekizce yoğun kursu, kısa sürede ve hızlı şekilde Portekizce öğrenmek isteyenler için ideal bir kurstur. Kurs programına ait sınıfların maksimum öğrenci sayısı 8’dir. Genel Portekizce yoğun kurs programları haftalık 25 dersten oluşmaktadır. Temel ders programlarının ele alındığı kursların yanında öğrencilerin kendini eksik hissettiği konuların işlendiği seçeneklerde bulunmaktadır. Genel Portekizce yoğun kurs programları hakkında detaylı bilgi için Edufix danışmanlarıyla iletişime geçiniz.

 • Portekiz’de Portekizce – Bire Bir Portekizce Kursu

  Bire bir Portekizce kursu, bireysel eğitimi tercih eden katılımcıların talepleri doğrultusunda açılmaktadır. Kurs programının yoğunluğunu ve ders sayısını katılımcılar belirlemektedirler. Öğrencilerin isteklerine göre haftalık 5 saatten 40 saate kadar program seçenekleri bulunmaktadır. Bire bir Portekizce kursu tek başına alınabildiği gibi diğer kurs seçeneklerine ek olarak da alınabilir. Kurs hakkında detaylı bilgi için Edufix danışmanları ile görüşebilirsiniz.

 • Portekiz’de Portekizce – Öğretmenler için Portekizce Kursu

  Öğretmenler için Portekizce kursu, anadili Portekizce olan ya da olmayan Portekizce öğretmen adaylarının dil öğretimi konusunda bilgilenmelerini amaçlayan bir eğitim programıdır. İki hafta süren kursta toplamda 60 saat ders işlenmektedir. Yılda 4 kez düzenlenmektedir. Kursun belirlenen başlangıç tarihleri dışında kursa başlangıç yapmak isteyen adayların en az 4 kişi olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Öğretmenler için Portekizce kursu ile ilgili detaylı bilgi için Edufix danışmanlarıyla iletişime geçiniz.

 • Portekiz’de Portekizce – Sınavlara Hazırlık Kursları

  Portekiz’de Portekizce dil okullarında PLE sınavına ve CAPLE ile CILP sınavlarına hazırlık kursları da bulunmaktadır. Kursta her seviyeden Portekizce bilgisine sahip katılımcılara eğitim verilmektedir. Portekizce dil sınavları, eğitim dili Portekizce olan eğitim kurumlarına katılmak isteyen adaylar için düzenlenmektedir. Öğrencilere sınavlara hazırlık kurslarında, katılacakları sınava ilişkin tüm bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır. Sınavlara hazırlık kursları ile ilgili detaylı bilgiyi Edufix danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

 • Portekiz’de Portekizce Dil Eğitiminde Konaklama

  Portekiz’de Portekizce dil okullarında öğrencilere aile yanı veya paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Portekiz’e ilk defa gidecek öğrencilere yeni bir kültürle tanışmasını kolaylaştırması açısından aile yanı konaklama tavsiye edilebilir. Aile yanı konaklama seçeneğinde, öğrencilerin kalacağı aileler okul yetkilileri tarafından titizlikle seçilmekte ve düzenli olarak da ziyaret edilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakla birlikte, sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini aile ile beraber yemektedirler. Dil okulları tarafından seçilen bu evler, öğrencilerin eğitim alacakları kurumlara maksimum 15 ile 30 dakika mesafededir.

  Paylaşımlı öğrenci evlerinde, öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalabilirler. Bu konaklama seçeneği bireysel özgürlüğüne düşkün olanlar için idealdir. Evler eşyalı olup, genellikle internet bağlantısı da mevcuttur. Banyo, mutfak, tuvalet ve oturma odası gibi alanlar ortak paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

 • Portekiz Vizesi

  Portekiz Devleti Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Portekiz vize başvuruları kendi içinde seyahat amacına göre farklılıklar göstermektedir. Portekiz’i dil eğitimi için ziyaret ediyorsanız Portekiz öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekiyor. Vize başvurunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri, Portekiz’de kalacağınız süredir. 90 günden kısa süren dil eğitimleri için, yeşil pasaport sahibi iseniz vize almanıza gerek yoktur. Ancak Portekiz’de 90 günden fazla kalacak yeşil pasaport sahipleri de vize almalıdırlar. Portekiz vize başvuruları doğrudan Portekiz Konsolosluğu veya Macaristan Konsolosluğu’na yapılabilir. Portekiz vize başvurusu için Edufix danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 • Portekiz’e ulaşım

  Türkiye’den Portekizce dil eğitimi için Portekiz’e giden öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir Lizbon’dur. İstanbul’dan Lizbon’a her gün uçuşlar bulunmakla birlikte bu uçuşların süresi yaklaşık dört buçuk saattir. Portekiz’deki Portekizce dil okullarının isteyenler için havaalanından öğrenci karşılama hizmetleri bulunmaktadır. Öğrenciler karşılama hizmetleri dışında, toplu taşıma araçları veya özel taksileri de kullanarak konaklayacakları yerlere ulaşabilirler. Lizbon’da toplu taşımada metro, tren ya da otobüs seçenekleri bulunmaktadır. Oldukça güvenli ve rahat olması nedeniyle toplu taşıma tercih edilebilir bir seçenektir.

  Portekiz’in Lizbon şehrinde dil eğitimi alıyorsanız, ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilirsiniz. Atlantik Okyanusu’nun kıyısında bulunan Lizbon, Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulmuştur. İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulan Lizbon, Avrupa Birliği ortalamasının üzerindeki refah düzeyi ile Portekiz’in en zengin bölgesidir. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Baixa, Lizbon Katedrali, Sao Jorge Kalesi, Praça do Comercio, Nossa Senhora da Conceiçao Velha Kilisesi, Rossio Meydanı, Elevador de Santa Justa ve Jeronimos Manastırı bulunmaktadır.

 • Portekiz için seyahat sağlık sigortası

  Seyahat sağlık sigortası, Portekiz vize başvurusu sırasında istenen zorunlu evraklar arasında yer almasının dışında sağlınız açısından da oldukça önem taşımaktadır. Portekiz Schengen Bölgesi ülkelerinden olduğu için Schengen Sağlık Sigortası da alınabilir. Sigorta poliçeleri ile ilgili detaylı bilgiyi Edufix danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

  Portekiz’de Portekizce dil eğitimi ve Portekiz’de eğitim konusunda detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu, 1959 yılında kurulmuş olup, günümüze değin Portekizce dil eğitimi vermektedir. Her yıl 100’ün üzerinde uluslararası öğrenciye eğitim sunan okul, Portekizce dil öğretiminde oldukça deneyim sahibidir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda öğrencilere sunulan imkânlar arasında ücretsiz internet erişimi, kütüphane ve öğrenci salonu yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

  Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan kent, Atlantik Okyanusu kıyısındadır. Lizbon bölgesi Avrupa Birliği ortalamasının üzerindeki refah düzeyi ile Portekiz’in en zengin bölgesidir. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden birisi olan Lizbon, Roma ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Baixa, Lizbon Katedrali, Sao Jorge Kalesi, Praça do Comercio, Nossa Senhora da Conceiçao Velha Kilisesi, Rossio Meydanı, Elevador de Santa Justa ve Jeronimos Manastırı bulunmaktadır.

  Genel Portekizce standart kursu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursunda haftalık 15 ders eğitim sunulmaktadır. Kursa tüm seviyelerden Portekizce bilgisine sahip kişiler kabul edilmektedir. Kurs başlamadan önce yapılan Portekizce seviye ölçme sınavı ile öğrenciler seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Kursa her ayın ilk pazartesi başlanmakta ve her modül 4 hafta sürmektedir. Genel Portekizce standart kursu sınıf mevcudiyeti maksimum 8 kişiden oluşmaktadır. Sabahları grupla işlenen derslere ek olarak öğrenciler, öğleden sonraları 1, 2 veya 3 bire bir eğitim alabilmektedirler. Bire bir derslerde öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda konular işlenmektedir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Genel Portekizce yoğun kursu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursunda hafta içi her gün toplamda 25 ders işlenmektedir. Eğitimler, sabahları temel derslerin işlendiği 3 ders ve öğleden sonları konuşma, kelime bilgisi, dil bilgisi ve sunum gibi konuların işlendiği 2 dersten oluşmaktadır. Genel Portekizce yoğun kursuna Portekizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler, bu yoğun kurs sayesinde daha kısa zamanda daha hızlı bir şekilde iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu sınıfları en fazla 8 öğrenciden oluşmaktadır.

  Bire bir Portekizce kursu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursu, bireysel eğitimi tercih eden ve uzun dönem boyunca kurs almaya vakti olmayanlar için tasarlanmıştır. Kursta öğrenciler haftalık 10, 15, 20, 25, 30 veya 35 ders alabilmektedirler. Genellikle tek öğrenciye eğitim sunulmakla birlikte, aynı Portekizce seviyeye sahip ve aynı amaçla Portekizce öğrenmek isteyen 2 veya daha fazla öğrenciye de eğitim sunulmaktadır. Bire bir Portekizce kursunda ders programı, süresi ve içeriği tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır.

  Özel amaçlar için Portekizce kursu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu özel amaçlar için Portekizce kursu, bire bir veya grup halinde alınabilmektedir. Kursa katılmak isteyen adayların temel seviyede Portekizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Özel amaçlar için Portekizce kursunda Bankacılık, İş Portekizcesi, Bilgisayar Bilimleri, Turizm Sektörü, Sigortacılık, Hukuk, Tıp ve Tercümanlık gibi alanlarda meslek sahibi olan veya çalışan kişilere eğitim sunulmaktadır. Kursta haftalık kaç saat Portekizce ders verileceği öğrencilerin ve grupların isteklerine bağlı olarak değişmektedir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu özel amaçlar için Portekizce kursu Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Öğretmenler için Portekizce kursu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu öğretmenler için Portekizce kursu, ana dili Portekizce olan ya da olmayan Portekizce öğretmen adaylarının dil öğretimi konusunda bilgilenmeleri için tasarlanmıştır. Yılda 4 kez düzenlenen kursa, belirli tarihlerin dışında eğitim almak isteyen adayların en az 4 kişi olarak başvurmalıdır. Öğretmenler için Portekizce kursunda eğitimler 2 hafta sürmektedir. Adaylar günde 6, haftada 30 ders görmektedirler. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu öğretmenler için Portekizce kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Portekizce ve Sörf kursu

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu Portekizce ve sörf kursunda haftalık 15 ders sabahları Portekizce eğitimi verilmekte ve öğleden sonraları ONDAS D’AVENTURA sörf eğitimi verilmektedir. Sörf dersleri için öğrenciler sahile okulun aracı ile götürülmektedir ve dersler hava ve deniz koşullarına bağlı olarak düzenlenmektedir. Sörf derslerinin olmadığı günlerde öğrenciler için sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu Portekizce ve sörf kursu sayesinde öğrenciler hem Portekizce dil becerilerini geliştirmekte hem de ilgilerinin olduğu sörf sporunu öğrenmektedirler.

  Sınavlara hazırlık kursları

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda PLE sınavına ve CAPLE ile CILP sınavlarına hazırlık kursu sunulmaktadır. Kursa Portekizce temel seviyeden ileri seviyeye kadar bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Portekizce dil sınavları, eğitim dili Portekizce olan eğitim kurumlarına katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Kursta öğrencilere sınavlara ilişkin tüm bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu sınavlara hazırlık kursu hakkında Edufix yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda konaklama

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda öğrencilere aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, okulun konaklama yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Öğrenciler, tek kişilik odalarda kalmakta olup, kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler. Evler okula 15 ile 30 dakikalık uzaklıklarda yer almaktadırlar.

  Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklayabilmektedirler. Evler, eşyalı olup, internet bağlantısı mevcuttur. Paylaşımlı öğrenci evi konaklaması, özgürlüğüne düşkün öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Evlerde mutfak, banyo, tuvalet ve salon gibi alanlar paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda konaklama

  İstanbul’dan Lizbon’a her gün yaklaşık 4 buçuk saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Lizbon havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

  Lizbon şehir içi ulaşım oldukça güvenilir ve rahattır. Toplu taşımada metro, tren ve otobüsler kullanılmaktadır. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

  Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu hakkında Edufix Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

WORK AND TRAVEL KİMLER KATILABİLİR?
MALEZYA'DA DİL OKULLARI
Author Info

zafer

Yorum Yapılmamış

Bu Yazıya Yorum Yapın